Inside AdWords Magyarország
Egyszerűbbé tettük a kontextus szerinti célzást a vizuális kampányaidban
2011. január 19.
A héten egy új eszközt mutatunk be, amellyel egyszerűbben elérheted az ügyfeleket, amikor azok éppen a
Google Display Hálózat
milliónyi webhelyének valamelyikén böngészgetnek: ez a
Kontextus szerinti célzási eszköz
.
Ahogy azt már talán te is tudod, a kontextus szerinti célzási eszköz segítségével potenciális ügyfeleidet akkor érheted el, amikor azok éppen a te termékeidhez vagy szolgáltatásaidhoz kapcsolódó weboldalakat olvasnak. Ezzel az eszközzel egyszerűbben és gyorsabban készíthetsz kontextus szerint célzott kampányokat, és közben több kattintást és konverziót érhetsz el a kampányaidban.
Mit csinál a Kontextus szerinti célzási eszköz?
Az eszköz automatikusan kulcsszólistákat készít a Display Hálózaton futó kampányaidhoz. A listák segítségével hirdetéseidet a Google Display Hálózat releváns weboldalain jelenítheted meg. A pontosan meghatározott témájú kulcsszólisták képezik a hatékony kontextus szerint célzás alapját, és a Kontextus szerinti célzási eszköznek köszönhetően a továbbiakban ezeket a listákat már nem kell kézzel megcsinálnod. Több tucat, de akár több száz kulcsszólistát is percek alatt létrehozhatsz, és a kampányteljesítményt a hirdetések pontos célzásának a fenntartása mellett skálázhatod. Ez azt jelenti, hogy több kattintást és konverziót érhetsz el a kampányaidban, ráadásul sokkal gyorsabban.
Hogyan használhatom?
Tegyük fel, hogy autókereskedéssel foglalkozol. Normális esetben a különféle termékcsoportokhoz külön-külön hirdetéscsoportokat kellene létrehoznod, mint például új autók, használt autók, kiegészítők stb. A Kontextus szerinti célzási eszközben nem kell mást tenni, mint a megfelelő termékkategóriákat beírni a keresőmezőbe, és az eszköz automatikusan pontosan meghatározott témájú kulcsszólistákat hoz létre neked. Ha például azt írod be az eszközbe, hogy autó , akkor konkrétabb hirdetéscsoportokat kapsz, például használt autó, új autó, autó tuning ..stb
Ezek az új hirdetéscsoportok új forgalmat és értékesítéseket eredményezhetnek, mert a kampányok manuális kialakítása során az embernek nem feltétlen jutnak eszébe. Az új hirdetéscsoportokkal együtt az eszköz javasolt ajánlatokat és várható elhelyezéseket is megjelenít, hogy legyen elképzelésed róla, a Display Hálózat milyen típusú webhelyein jelenhetnek meg a hirdetéseid.
A Kontextus szerinti célzási eszköz az AdWords Szerkesztőt használó felhasználók részére már eddig is elérhető volt. Ettől a héttől kezdve minden hirdetőnk elérheti AdWords-fiókja Lehetőségek lapjáról. A hirdetéscsoportoknak a fiókodban történő létrehozásához továbbra is szükséged lesz az AdWords Szerkesztőre (
töltsd le az AdWords Szerkesztőt
), ez a követelmény azonban hamarosan meg fog szűnni, és így az új hirdetéscsoportokat néhány héten belül már közvetlenül az AdWords-fiókodban létrehozhatod.
A Kontextus szerinti célzási eszköz használatáról bővebben tájékozódhatsz az AdWords
súgójából
. Reméljük, hogy az eszköz segítségével könnyebben és hatékonyabban elérheted majd a céljaidat a Display Hálózaton futó kampányaidban.
A Kulcsszóválasztó eszköz segítségedre siet a mobilos hirdetésekhez
2011. január 17.
Amikor úton vagy, bizonyára a telefonodat használod mobil számítógépként. Ha mobilról végzel információkeresést, útvonaltervezést vagy valós idejű ár-összehasonlítást, nem vagy egyedül - a mobilkeresés egyre népszerűbb. Az utóbbi két évben a Google mobilkeresések száma több mint ötszörösére növekedett. Ezen túlmenően, csak 2010 első félévében a mobilkeresési forgalom több mint 50%-kal nőtt.
A mobilkeresés hatalmas növekedése mellett nem meglepő, hogy egyre több hirdető próbálja kihasználni a mobilhirdetésben rejlő lehetőségeket. Ha már mobilhirdető vagy, vagy éppen most készülsz fejest ugrani a kis képernyők világába - a munkád mostantól még egyszerűbb lesz.
Mobilos statisztikák a Kulcsszóválasztó eszközben
A
Kulcsszóválasztó eszköz
most a segítségedre siet, hogy jobb kulcsszólistákat készíthess a mobilkészülékekhez. A "Haladó beállítás" résznél most WAP-böngészővel vagy
teljes internetböngészővel
(gondolj az iPhone vagy az Android telefonokra) rendelkező készülékekhez, illetve akár az összes mobilkészülékhez (a WAP-böngészővel és teljes internetböngészővel rendelkező telefonok összessége) kereshetsz kulcsszavakat.
Egy kulcsszókeresés végrehajtásakor láthatod, hogy a Verseny, a Globális havi keresések és a Helyi keresési trendek adatai mind az általad kiválasztott készülékre vagy készülékekre vonatkoznak.
Ha észrevételeid vannak ezen új funkciókkal kapcsolatban, kattints a Kulcsszóválasztó eszköz "Visszajelzés küldése" linkjére, vagy lépj közvetlenül
visszajelzési űrlapunkhoz
.
Újdonságok a kizáró kulcsszavak terén
2011. január 12.
A
kizáró kulcsszavak
kiváló módot nyújtanak a kulcsszólisták finomítására, illetve arra, hogy kiszűrjük a kampányokból a nem kívánt megjelenítéseket. Mind a hirdetések relevanciáján, mind a beruházás megtérülésén javíthatsz azzal, hogy
kizárod a webhelyeden kínált szolgáltatáshoz nem kapcsolódó konkrét kifejezéseket
.
Sokan nem csak egy adott hirdetéscsoport vagy kampány keretén belül alkalmazzák a kifejezések kiszűrését, hanem alapvető kizáró kulcsszavak csoportjait vezetik be több kampányban is. Ilyen kifejezés lehet például az "ingyenes" - nem túl ígéretes kulcsszó, ha éppen eladni szeretnél termékeket a webhelyeden. Az ilyen kizáró kulcsszavak esetén nincs szükség részletes kezelési munkálatokra a kampányok szintjén, és sok felhasználónk azt a visszajelzést adta, hogy szeretnének egy átfogóbb módszert az ilyen általánosan alkalmazható kifejezéscsoportok kezelésére.
Éppen ezért örömmel jelentjük be a kizáró kulcsszavak több kampányban történő kezelésének egy új módját:
a kizáró kulcsszólistákat
. Ezzel a funkcióval lehetőséged nyílik arra, hogy a fiók
Vezérlőpult és könyvtár
részében kezeld a kizáró kulcsszavak egy csoportját, majd ezt több kampányhoz hozzárendeld.
Tegyük fel például, hogy van néhány olyan kizáró kulcsszavad, amit a Keresési Hálózaton futó összes kampányodba fel szoktál venni. Eddig ezeket a kulcsszavakat a fiókban létrehozott minden egyes új keresési kampányba külön be kellett másolni. Mostantól a megosztott listák révén egyszerűen létrehozhatsz egyetlen kizáró kulcsszólistát, majd azt hozzárendelheted az összes keresési kampányhoz. Ha van egy új kizáró kulcsszó, amelyet az összes kampányba fel szeretnél venni, akkor elég felvenned azt a listába, és az összes kampány automatikusan frissülni fog. Ugyanígy, ha új kampányt hozol létre, akkor csupán pár kattintással felveheted a kizáró kulcsszólistát, és rögtön ki lesz zárva az összes szükséges kifejezés.
A
Súgóban
további tájékoztatás található a kizáró kulcsszólisták használatának megkezdéséről.
A földrajzi jelentések elemzése
2011. január 11.
Az új földrajzi jelentéseinkkel elemezheted, hogy milyen a teljesítményed az egyes országokban és területeken, amelyek AdWords forgalmat küldenek a webhelyedre. Vessünk egy részletesebb pillantást erre a szolgáltatásra. A képzeletbeli hirdetőnk, Ádám minőségi ruhákat értékesít, a világ minden részére. Ádám rendelkezik egy angol nyelvű nemzetközi AdWords kampánnyal, ugyanis a nemzetközi webhelye is angolul van. Ádám 24 nyelvet céloz meg (például az angolt, a románt és a szlovákot), valamint 54 európai országot (például Spanyolországot, Hollandiát és Portugáliát). Ezáltal minden európai potenciális vásárlót célzásba kíván venni.
A földrajzi adatok megtekintése érdekében a hirdető rákattint a Közönségek lapfül melletti nyílra. Itt megtalálható az opcionális "Dimenziók" mező. Kattints az OK gombra, majd lépj a Dimenziók lapra. Ezután nyisd le a Megtekintés: Nap elemet, majd válts Földrajzi nézetre. Ekkor elérhetővé válnak az ország/tartomány, terület, város és vonzáskörzete, illetve város mutatók. Amikor Ádám megtekinti a nemzetközi kampánya földrajzi adatait, úgy dönt, hogy szűrést végez a konverziós arány (kattintásonként 1) alapján. A legmagasabb konverziós aránnyal rendelkező országok jelennek meg legfelül, majd ezeket követi számos olyan ország, ahol egyáltalán nem történt konverzió. Ádám arra a következtetésre jut, hogy érdemes nagyobb költségkeretet fordítani a jól teljesítő országokra, valamint meg kell vizsgálni, hogy miért nem sikerül a termékek értékesítése a többi országban. A különböző országokhoz tartozó 182 sornyi adat átböngészése után rájön, hogy ha a legjobban teljesítő országok számára külön kampányokat hoz létre, akkor a jövőben könnyebb lesz nyomon követni azokat.
Ezután Ádám megkérdőjelezi a célzás alatt álló 24 nyelvet. Eleinte úgy gondolta, jó ötlet lehet a lehető legtöbb nyelven jelen lenni, hogy minden lehetőséget megragadhasson. Most azonban részletesen meg kívánja ismerni a célzás működését, ezért felkeresi az
AdWords Súgóját
. Egy nyelvi célzásról szóló cikkben Ádám azt olvassa, hogy az AdWords rendszere megfigyeli, milyen nyelvi beállítások vannak megadva a felhasználónál a Google kezelőfelületére vonatkozóan, és megnézi, hogy a beállítás egyezik-e a hirdető kampánya által célzott nyelvekkel. Mivel Ádám 24 nyelvet céloz meg, a hirdetések nagy nézettséget fognak elérni a Google 24 különböző kezelőfelületén. Azonban Ádám összes hirdetése angolul van, ami azt jelenti, hogy a jobb oldalon megjelennek az angol nyelvű hirdetései a román kezelőfelületen, az izlandi kezelőfelületen, a francia kezelőfelületen stb. Mivel Ádám nemzetközi webhelye angol nyelvű, azt feltételezi, hogy a nemzetközi ügyfelei tudnak angolul és rákattintanak a hirdetésére. A földrajzi jelentések alapján Ádámnak sikerül megállapítania, hogy mely országok nem vezetnek konverziókhoz. Érdemes kizárni a célzásból az ezen országokban beszélt nyelveket. Ezáltal Ádám a teljes költségkeretét azokra az országokra és nyelvekre fordíthatja, ahol a legnagyobb esélye van az értékesítésben végződő konverzióknak.
Ádám most már képes néhány fontos módosítást bevezetni a nemzetközi értékesítési kampányában. Először is különálló AdWords kampányokat hoz létre a legtöbb értékesítést eredményező országok számára. Ezután felveszi a célzásba az angolt, valamint az adott országban beszélt nyelvet. Végezetül pedig újból elosztja a költségkeretet a kampányokra. Ezt a konfigurációt sokkal könnyebb lesz nyomon követni, és Ádám költségkerete okosabban kerül felhasználásra.
Hile Cremers, Google AdWords csapat
Címkék
***haladóknak***
***kezdőknek***
***mélyvíz***
+1
a kereső
adaptív hirdetés
AdMob
Advertising Week
AdWords
AdWords Editor
AdWords Kezdőknek Sorozat
AdWords Online Tanterem
AdWords promóciós kódok
AdWords Számlázási beállítások
AdWords Szerkesztő
AdWords tutorials
AdWords Videóhoz
Ajánlatkorrekció
ajánlattétel
Ajánlattételi stratégia
Aktuális
Alkalmazás
analytics
Android
Applikáció
Automatikus ajánlattétel
Autómatikus ajánlattétel
bejelentés
belsőlink-bővítmény
bemutatkozás
Bővített URL
bővítmények
Case Study
cél-ROAS
céloldal
célzás
chat
click-to-call
CPA
demográfiai
DFSA
dinamikus keresési hirdetések
Dinamikus remarketing
display-hirdetések
esettanulmány
eszközök
eszközökön keresztüli tevékenységek
ETA
Fejlesztések
Firebase
fórum
frissítési központ
gépi tanulás
Gmail
Gmail-hirdetések
Google AdWords
Google AdWords oktatás
Google AdWords Oktatóközpont
Google Adwords tutorials
Google AdWords Webinárium
Google Analytics
Google Display Network
Google I/O
Google Maps
Google Minősítési Program
Google Partners
Google Performance Summit
Google Play
google+
GYIK
hatékonyság
helybővítmény
helyi célzás
hirdetésbővítmények
hirdetésformátumok
hirdetéspozíció
Híváskonverzió
hozzárendelés
idő alapú célzás
innováció
irányelvek
jelentések
kampánykísérletek
kampánymenedzsment
kampányszintű közönséglisták
Kampányvázlatok
Karácsony
képernyőmegosztás
kérdőív
Keresési Trendek
kezelőfelület
Kiterjesztett szöveges hirdetések
konvertált kattintás
konverzió
konverziókövetés
Közönség célzása
kulcsszavak
kupon
kutatás
márkanövekedés
minőségi mutató
Mobil
Mobil Március
mobilajánlat
mobilhirdetés
mobiloptimalizálás
non-profit
Online szeminárium
optimalizálás
Partner-jelvény
Payment API
piacon belüli szegmensek
promóciós kredit
Remarketing
Reszponzív hirdetések
RLSA
Salesforce
sikertörténet
Smart Bidding
SMS
súgó
számlázás
Szöveges hirdetések
tartalmi hálózat
Telefon
telefonos kapcsolatfelvétel
továbbfejlesztett kampányok
tömeges szerkesztés
TrueView
TrueView tevékenységhez
TrueView-felfedezési hirdetés
Tudtad-e ?
új adwords
Új termékek
Újdonság
univerzális alkalmazáskampány
URL-kezelés
Ügyfélegyezés
Ügyfélközpont
ügynökségeknek
üzenetbővítmény
vendégbejegyzés
visszajelzés
Webhely-optimalizáló
webinárium
YouTube
Archive
2017
máj.
2016
dec.
nov.
okt.
szept.
aug.
júl.
jún.
máj.
márc.
febr.
jan.
2015
dec.
nov.
okt.
szept.
aug.
júl.
jún.
máj.
ápr.
márc.
febr.
2014
szept.
aug.
máj.
márc.
2013
dec.
nov.
okt.
szept.
júl.
jún.
máj.
ápr.
márc.
febr.
2012
dec.
nov.
okt.
szept.
aug.
jún.
máj.
ápr.
márc.
febr.
jan.
2011
dec.
nov.
okt.
szept.
aug.
júl.
jún.
máj.
ápr.
márc.
febr.
jan.
2010
dec.
nov.
okt.
szept.
aug.
júl.
jún.
máj.
ápr.
márc.
febr.
jan.
2009
dec.
nov.
okt.
szept.
aug.
júl.
jún.
máj.
ápr.
márc.
febr.
jan.
Feed
Hasznos oldalak
Google Cégem
Google Partners
Google Webmester Súgó
Google Apps for Work
Gyors választ szeretne?
AdWords Súgó
Google Analytics Súgó
AdWords Oktatóközpont
Szakértő csapatunk elérhetősége
Follow @adwords
Follow
Számítunk visszajelzésére
A bloggal kapcsolatban
ezen az űrlapon
várjuk a véleményeket és a javaslatokat.