Inside AdWords Magyarország

Sorozat a Google tartalmi hálózatáról: Újabb potenciális ügyfelek felfedezése

2009. január 30.
Share on Twitter Share on Facebook
Google
Labels: ***kezdőknek*** , tartalmi hálózat

14 megjegyzés :

  1. Pelikán2009. január 30. 13:39

    Nagyon hasznos, informatív bejegyzés. Várom a többit.

    VálaszTörlés
    Válaszok
      Válasz
  2. Névtelen2009. január 30. 14:16

    Köszönjük, hogy népszerűsítitek a tartalmi hálózatot, hajrá!

    - egy Adsense ügyfél

    VálaszTörlés
    Válaszok
      Válasz
  3. Unknown2009. január 31. 16:14

    "Vigyázat!Ennek az oldalnak a meglátogatása kárt tehet a számítógépében!"

    Pillanatnyilag bármire keresek rá ezt írja ki a google keresője.

    Speciel a google.hu-ra is de a saját vállalati oldalainkra is.

    Sőt egy olyan figyelmeztetés is olvasható, hogy "Az oldal káros lehet a számítógéped számára.".

    Ez nem vicces.

    Mikorra várható a javítás?

    Ferencz-Csibi Attila

    VálaszTörlés
    Válaszok
      Válasz
  4. Névtelen2009. január 31. 16:32

    Köszönjük, Attila! A hibát a kollégák kijavították.

    VálaszTörlés
    Válaszok
      Válasz
  5. janicroft2009. február 12. 23:37

    Azért a tartalmi hálózattal, főleg a videóban említett opció (Teljes tartalmi hálózat) bekapcsolásával érdemes óvatosan bánni. Személyes tapasztalat, hogy a teljes tartalmi hálózaton való hirdetés-megjelenítés után a költségek elmásznak, és sajnos nem releváns oldalakon, MFA (made for AdSense) oldalakon is megjelennek a hirdetések. Minden napomat azzal kezdtem, hogy megnéztem a kampányaim egyenlegét, majd lehívtam egy jelentést, abban megnéztem melyek voltak azok a webhelyek, ahol megjelent a hirdetésem, és ami nem volt releváns, azt a Webhelyek kizárása opcióval kizártam.
    Mi ezzel a probléma?
    Az, hogy ilyenkor az ember fut a pénze után, mert már csak akkor zárja ki a webhelyeket, amikor kidobott több száz, illetve ezer forintot az ablakon.

    Sok, számomra érdektelen kattintás és feleslegesen elköltött több tízezer forint után kikapcsoltam ezt az opciót.

    Amit különösen rossznak tartok, az az, hogy meglátod, milyen oldalakon jelent meg a hirdetésed, neked ezek nem fontosak, így kizárod ezeket. A tapasztalataim azt mutatják, hogy első körben a Google minőségi webhelyeken jeleníti meg a hirdetéseidet, majd amikor ezek a kizárások hatására nem jöhetnek többé szóba, elmegy a rosszabb, akár gagyi kategóriájú adsense megjelenítők felé.

    Így fordulhat elő, hogy elköltesz napi 1000 forintot arra, hogy a cvonline-on megjelenjenek hirdetéseid, majd amikor kizárod, akkor elköltöd ugyanezt az ezer forintot valami gagyi extra-s, vagy eoldalas MFA oldalon elkövetett kattintások után.

    Szóval nem árt körültekintőnek lenni ezzel kapcsolatban

    VálaszTörlés
    Válaszok
      Válasz
  6. Anna2009. február 13. 16:53

    @ janicroft:
    A kampánybeállításoknál lehetőség van arra, hogy mindenki a neki legjobban konvertáló opciót válassza ki. Több hirdető esetében előnyös az egész tartalmi hálózat targetálása, mivel így olyan kisebb, a hirdetett termékhez/szolgáltatáshoz kapcsolódó oldalakon is megjelennek a hirdetések, melyeket a hirdető maga nem ismert eddig, így a hirdetések eljuthatnak több célcsoporthoz is.

    Szintén előnyös az egész tartalmi hálózatot megcélozni, ha valaki az elején ki szeretné tapasztalni, hogy mely oldalakon konvertálnak hirdetései a legjobban és ezek után kiválaszthatja, hogy a későbbiekben csak ezeken az oldalakon jelenjenek meg a hirdetések.

    Lehetőség van arra is, hogy már az elején kiválasszuk azt az akár csak néhány oldalt, melyeken meg szeretnénk jeleníttetni hirdetéseinket. Az Elhelyezés eszköz használatáról itt található leírás: http://adwords.google.com/support/bin/answer.py?hl=hu&answer=21716

    Szívesen fogadunk minden bejelentést olyan oldalakról, melyek megsértik a programszabályzat rendelkezéseit. Ezeket a bejelentéseket AdSense csoportunk kivizsgálja. Az oldalakat a következő űrlapon keresztül lehet beküldeni: https://www.google.com/adsense/support/bin/request.py?search_ask=1&subtopic=&contact=rpv&main_topic=other&contact_type=11&contact_topic=Report+a+policy+violation

    VálaszTörlés
    Válaszok
      Válasz
  7. janicroft2009. február 13. 20:30

    Az Elhelyezés eszköz -zel csak az a gond, hogy abban az esetben, ha az AdSense megjelenítő nem hoz létre Csatornát, akkor azt a webhelyet ezzel az eszközzel nem tudod kiválasztani. Vagy már nincs ilyen korlátozás?

    A bejelentéssel kapcsolatban pedig annyit hozzáfűznék, hogy egyértelműen MFA oldalra került ki a hirdetésem, egy olyan oldalra, ahol a látogató nulla tartalmat kapott, az oldalon szereplő szavak, kifejezések csak és kizárólag azért voltak ott, hogy az AdSense "releváns" hirdetéseket jelenítsen meg. Ezen az oldalon kattintottak több mint 30-szor a hirdetésemre, ezt be is jelentettem, ki is vizsgálták, de nem találtak kivetnivalót az ügyben.

    Én elhiszem hogy a Google-nek az a bevétel, amit én a hirdetéseimre elköltök, és ezt bizonyos százalékban az AdSense megjelenítőkön keresztül keresitek meg, de úgy érzem, jobban meg kellene becsülni egy AdWords hirdetőt, nagyobb figyelmet kellene szentelni a problémájának, és igenis, szankcionálni kell az ilyen oldalakat.

    Üdv:
    egy AdWords ügyfél

    VálaszTörlés
    Válaszok
      Válasz
  8. janicroft2009. február 13. 20:41

    Némi plusz információ, hogy érezzétek, nem a levegőbe beszélek. Megnéztem ismét azt az oldalt, és eldöntöttem, azért sem hagyom annyiban ezt a dolgot.

    A http://www.zntagency.info/ oldalon jelentek meg a hirdetéseim, erre kattintottak egy nap több mint 30-szor, amiből egyébként az én oldalamon természetesen semmi konverzió nem volt.

    Kérdésem: Szerintetek ez az oldal mi, ha nem egy Made for AdSense oldal?

    Még a szövegek, a kulcsszavak sincsenek rendesen, magyar nyelven leírva, hanem valami gyenge webes, vagy akármilyen automata fordítóprogrammal lettek lefordítva, csakis azért, hogy az ezekhez a szavakhoz tartozó hirdetések jelenjenek meg.

    Összesen 5, azaz öt AdSense box van az oldalon. Semmi más. Csak én érzem úgy, hogy jogos volt azon igényem, hogy az ezen az oldalon regisztrált kattintásokat írjátok jóvá?

    Hihetetlen, hogy nekem kell bizonygatnom, hogy ez az oldal kizárólag abból a célból fut, hogy valakinek passzív jövedelmet termeljen.

    Még ma felveszem a kapcsolatot azzal a hölggyel akivel anno leveleztem ezügyben a magyar Adwords csapatnál, és kérni fogom, hogy nézzék meg ezt a dolgot még egyszer.

    VálaszTörlés
    Válaszok
      Válasz
  9. Névtelen2009. február 14. 12:47

    Sziasztok! A későbbiek során érdemes lenne arról is beszélni, hogy miért érdemes külön választani a search és content kampányokat, hogyan kerülhet ki egy banner valóban a tartalmi hálóra, milyen követelméyneknek kell eleget tennie, stb...

    VálaszTörlés
    Válaszok
      Válasz
  10. Anna2009. február 18. 17:36

    @umcaumca:

    Köszönjük a visszajelzést! Megpróbálunk eleget tenni minden kérésnek.

    VálaszTörlés
    Válaszok
      Válasz
  11. Névtelen2009. február 19. 11:13

    Megnéztem a "janicroft" által említett weboldalt, és engem is elkeserített. Hát az egyszerűen szörnyű! Egy nagyobb kampány elindításán ügyködöm, és jól jönne egy-két megnyugtató szó, hogy elszálljanak a kétségeim.

    VálaszTörlés
    Válaszok
      Válasz
  12. Névtelen2009. február 20. 10:36

    Konkrét esetekkel kapcsolatban nem adhatunk itt visszajelzést, annyit azonban elmondhatok, hogy Made for AdSense oldalakból nemhogy a tartalmi hálózatban, de az indexben is minél kevesebbet szeretnénk látni.

    Ebben számítunk a hirdetők visszajelzéseire is az ügyfélszolgálaton vagy következő két linken keresztül:

    https://www.google.com/adsense/support/bin/request.py?search_ask=1&subtopic=&contact=rpv&main_topic=other

    http://www.google.com/contact/spamreport.html

    VálaszTörlés
    Válaszok
      Válasz
  13. janicroft2009. február 20. 11:06

    Jól jönne egy-két megnyugtató szó, hogy elszálljanak a kétségeim. --> Erre csak annyit tudok mondani, hogy az AdWords egy nagyon jó, hatékony eszköz. Bár nem tudom, mit szeretnél eladni, reklámozni, az Adwords-ön kívül más online marketing eszközt is érdemes bevetni, de az AdWords-öt semmiképpen ne hagyd ki. Fogadd meg a tanácsokat, és próbáld meg kikerülni az olyan hibákat, amibe én is belefutottam. Még egyszer mondom, a Google Adwords egy nagyon jó eszköz, csak nekem csalódást okoztak azzal, hogy beismerték, Made for Adsense oldalról jöttek kattintások, és ezt nekem ki kellett fizetnem.

    @Stekkelpak Zoltán: Az szép és jó, amikor Önök leírják, hogy az ilyen oldalakból minél kevesebbet szeretnének látni. Azt is örömmel láttam, hogy időközben kizárták ezt a megjelenítőt. Amit nem értek, az a következő: Ha nyilvánvaló, hogy érvénytelen megjelenítésből adódott a kattintás, akkor ennek a költségeit miért a hirdetőnek kell megfizetnie?

    Azt a választ kaptam, hogy nem volt érvénytelen a kattintás. Ha Önök elismerik, hogy MFA az oldal, tehát érvénytelen a megjelenítés, akkor hogy lehet érvényes a kattintás?

    VálaszTörlés
    Válaszok
      Válasz
  14. Névtelen2009. február 25. 11:33

    @janicroft

    A kattintások minősége különbözhet a megjelenítő webhely minőségétől. Ugyanúgy, ahogy kiváló minőségű oldalakról érkezhetnek érvénytelen kattintások, úgy az MFA oldalakról is jöhetnek olyan kattintások, amelyek teljesen organikusak.

    Tehát abból, hogy egy oldal nyilvánvalóan MFA, még nem következik az, hogy az arról érkező minden egyes kattintás érvénytelen.

    VálaszTörlés
    Válaszok
      Válasz
Megjegyzés hozzáadása
Továbbiak betöltése...

Kérünk mindenkit, hogy csak a poszthoz kapcsolódóan kommentezzetek. Konkrét AdWords- vagy Analytics-fiókkal kapcsolatos kérdéseket az ügyfélszolgálatunk tud megválaszolni, amely a súgóból érhető el. Emellett várjuk a kérdéseket az AdWords Fórumon is. Köszönjük.

  

Címkék


  • ***haladóknak***
  • ***kezdőknek***
  • ***mélyvíz***
  • +1
  • a kereső
  • adaptív hirdetés
  • AdMob
  • Advertising Week
  • AdWords
  • AdWords Editor
  • AdWords Kezdőknek Sorozat
  • AdWords Online Tanterem
  • AdWords promóciós kódok
  • AdWords Számlázási beállítások
  • AdWords Szerkesztő
  • AdWords tutorials
  • AdWords Videóhoz
  • Ajánlatkorrekció
  • ajánlattétel
  • Ajánlattételi stratégia
  • Aktuális
  • Alkalmazás
  • analytics
  • Android
  • Applikáció
  • Automatikus ajánlattétel
  • Autómatikus ajánlattétel
  • bejelentés
  • belsőlink-bővítmény
  • bemutatkozás
  • Bővített URL
  • bővítmények
  • Case Study
  • cél-ROAS
  • céloldal
  • célzás
  • chat
  • click-to-call
  • CPA
  • demográfiai
  • DFSA
  • dinamikus keresési hirdetések
  • Dinamikus remarketing
  • display-hirdetések
  • esettanulmány
  • eszközök
  • eszközökön keresztüli tevékenységek
  • ETA
  • Fejlesztések
  • Firebase
  • fórum
  • frissítési központ
  • gépi tanulás
  • Gmail
  • Gmail-hirdetések
  • Google AdWords
  • Google AdWords oktatás
  • Google AdWords Oktatóközpont
  • Google Adwords tutorials
  • Google AdWords Webinárium
  • Google Analytics
  • Google Display Network
  • Google I/O
  • Google Maps
  • Google Minősítési Program
  • Google Partners
  • Google Performance Summit
  • Google Play
  • google+
  • GYIK
  • hatékonyság
  • helybővítmény
  • helyi célzás
  • hirdetésbővítmények
  • hirdetésformátumok
  • hirdetéspozíció
  • Híváskonverzió
  • hozzárendelés
  • idő alapú célzás
  • innováció
  • irányelvek
  • jelentések
  • kampánykísérletek
  • kampánymenedzsment
  • kampányszintű közönséglisták
  • Kampányvázlatok
  • Karácsony
  • képernyőmegosztás
  • kérdőív
  • Keresési Trendek
  • kezelőfelület
  • Kiterjesztett szöveges hirdetések
  • konvertált kattintás
  • konverzió
  • konverziókövetés
  • Közönség célzása
  • kulcsszavak
  • kupon
  • kutatás
  • márkanövekedés
  • minőségi mutató
  • Mobil
  • Mobil Március
  • mobilajánlat
  • mobilhirdetés
  • mobiloptimalizálás
  • non-profit
  • Online szeminárium
  • optimalizálás
  • Partner-jelvény
  • Payment API
  • piacon belüli szegmensek
  • promóciós kredit
  • Remarketing
  • Reszponzív hirdetések
  • RLSA
  • Salesforce
  • sikertörténet
  • Smart Bidding
  • SMS
  • súgó
  • számlázás
  • Szöveges hirdetések
  • tartalmi hálózat
  • Telefon
  • telefonos kapcsolatfelvétel
  • továbbfejlesztett kampányok
  • tömeges szerkesztés
  • TrueView
  • TrueView tevékenységhez
  • TrueView-felfedezési hirdetés
  • Tudtad-e ?
  • új adwords
  • Új termékek
  • Újdonság
  • univerzális alkalmazáskampány
  • URL-kezelés
  • Ügyfélegyezés
  • Ügyfélközpont
  • ügynökségeknek
  • üzenetbővítmény
  • vendégbejegyzés
  • visszajelzés
  • Webhely-optimalizáló
  • webinárium
  • YouTube


Archive


  •     2017
    • máj.
  •     2016
    • dec.
    • nov.
    • okt.
    • szept.
    • aug.
    • júl.
    • jún.
    • máj.
    • márc.
    • febr.
    • jan.
  •     2015
    • dec.
    • nov.
    • okt.
    • szept.
    • aug.
    • júl.
    • jún.
    • máj.
    • ápr.
    • márc.
    • febr.
  •     2014
    • szept.
    • aug.
    • máj.
    • márc.
  •     2013
    • dec.
    • nov.
    • okt.
    • szept.
    • júl.
    • jún.
    • máj.
    • ápr.
    • márc.
    • febr.
  •     2012
    • dec.
    • nov.
    • okt.
    • szept.
    • aug.
    • jún.
    • máj.
    • ápr.
    • márc.
    • febr.
    • jan.
  •     2011
    • dec.
    • nov.
    • okt.
    • szept.
    • aug.
    • júl.
    • jún.
    • máj.
    • ápr.
    • márc.
    • febr.
    • jan.
  •     2010
    • dec.
    • nov.
    • okt.
    • szept.
    • aug.
    • júl.
    • jún.
    • máj.
    • ápr.
    • márc.
    • febr.
    • jan.
  •     2009
    • dec.
    • nov.
    • okt.
    • szept.
    • aug.
    • júl.
    • jún.
    • máj.
    • ápr.
    • márc.
    • febr.
    • jan.

Feed

Hasznos oldalak

Google Cégem
Google Partners
Google Webmester Súgó Google Apps for Work

Gyors választ szeretne?

AdWords Súgó
Google Analytics Súgó
AdWords Oktatóközpont
Szakértő csapatunk elérhetősége
Follow

Számítunk visszajelzésére

A bloggal kapcsolatban ezen az űrlapon várjuk a véleményeket és a javaslatokat.

Company-wide

  • Official Google Blog
  • Public Policy Blog
  • Student Blog

Products

  • Official Android Blog
  • Chrome Blog
  • Lat Long Blog

Developers

  • Ads Developer Blog
  • Android Developers Blog
  • Developers Blog
  • Google
  • Privacy
  • Terms