Inside AdWords Magyarország
SearchWiki: mostantól magyarul is
2009. április 29.
Azok az internetezők, akik a Google-fiókba bejelentkezve keresnek az oldalunkon, mostantól a magyar nyelvű felületen is találkozhatnak a SearchWiki-funkcióval. Ezzel az új kiegészítéssel a bejelentkezett felhasználók a következőképpen módosíthatják a találati oldalt:
legfelülre hozhatnak vagy törölhetnek találatokat,
új oldalakat vehetnek fel az adott keresés találati listájára,
megjegyzést fűzhetnek a találatokhoz.
A módosítások a felhasználó Google-fiókjában tárolódnak, és csak az adott felhasználónál jelennek meg, vagyis a többi internetező keresési eredményeire nincsenek hatással. A találatokhoz fűzött megjegyzések viszont publikusak.
A SearchWiki hatása a szponzorált linkekre
A SearchWiki módosításai semmilyen módon nem befolyásolják szponzorált linkek megjelenését, a hirdetések ezután is változatlan formában
jeleníthetők meg
a hagyományos eredmények mellett vagy azok felett. Ugyanakkor a találati oldalak minőségének változása hatással lehet a szponzorált linkek
teljesítményére
. Ha például egy felhasználó egy bizonyos keresésre a neki megfelelő találatokat helyezi a találati lista elejére, akkor a kiemelt pozícióban lévő hirdetésekre történő kattintás valószínűsége változhat. Fontos hangsúlyozni, hogy egy adott felhasználónak a SearchWiki-változtatásai nem módosítják a többi felhasználó találati listáját.
A SearchWiki és az organikus találatok rangsorolásának kapcsolatáról a
Webmester Súgó Csoporton
található bővebb információ.
Stekkelpak Zoltán, magyar AdWords csapat, Dublin
Google Analytics egyéni minősítés
2009. április 27.
A közelmúltban indítottuk el a Google Analytics webanalitikai programmal foglalkozó
online tanfolyamunkat
. A tanfolyam anyagai bárki számára ingyenesen hozzáférhetők, de egyelőre csak angol nyelven. Emellett egy tesztet is kínálunk, amellyel tanúsítható a Google Analytics használatában elért szakértelem. Ez a vizsga a
Google Analytics Egyéni képesítő (Individual Qualification - IQ) tesztje
.
A teszt 50 dollárba kerül, és jelenleg szintén csak angol nyelven érhető el, és a sikeres vizsgához legalább 75%-os eredmény szükséges.
Az
online tananyag a Conversion University oldalunkon
érhető el, míg a tesztre
itt
lehet jelentkezni.
Magyarországi felhasználóink közül már meglepően sokan szerezték meg ezt a tanúsítást, nekik gratulálunk, a többieknek pedig sok sikert kívánunk!
Stekkelpak Zoltán, magyar AdWords csapat, Dublin
Utazás, vendéglátás, turizmus: két hasznos előadás
2009. április 23.
Április az a hónap, amikor ugrásszerűen kezd növekedni a
nyaralással
és
vendéglátással
kapcsolatos keresések száma. Annak érdekében, hogy a most induló szezonból az utazási irodák és a vendéglátásban érdekelt ügyfeleink a lehető legtöbbet hozzák ki, két előadást szeretnék az érdekeltek figyelmébe ajánlani.
A
DigitalFestival
rendezvényén Andrew Pozniak, a Google turisztikai szakértője a XXI. század azon kihívásairól és lehetőségeiről fog beszélni, amelyekkel a beutaztató szektor (beleértve a hazai szállodákat és a vendéglátóipar minden további szereplőjét) már jelenleg is szembesül, a belföldi piacra értékesítő utazási irodáknak pedig hamarosan meg kell küzdeniük.
Időpont:
2009. április 29.
Helyszín:
Gödör Klub, Budapest
További részletek >>>
A
másik programunk
a szokásos online előadás-sorozatunk soron következő része, szintén az utazásban és a vendéglátásban érdekelt AdWords-ügyfeleink részére. Ezt az előadást azoknak javasoljuk, akik már rendelkeznek alapvető ismeretekkel az AdWords-ről.
Tervezett témakörök:
Online tájékozódás internetes és hagyományos foglalások előtt - a magyarországi internetezők körében végzett felmérésünk eredményei
Az AdWords-kampányok teljesítményének növelése megfelelő kampánystruktúrával, kulcsszavakkal és hirdetésszövegekkel
Kevesebb kidobott pénz mélylinkeléssel
Új ügyfelek a tartalmi hálózatról
Látogatókból ügyfelek, avagy az eredmények mérése a foglalásig
Tippjeink a weboldal kialakításával kapcsolatban
Időpont:
2009. április 30., csütörtök, 10:30
Tervezett időtartam:
1 óra 30 perc
Ez az előadás az interneten keresztül saját számítógépről tekinthető meg, és a részvétel díjmentes. A jelentkezéseket és a kérdéseket
ezen az oldalon
várjuk.
Stekkelpak Zoltán, magyar AdWords csapat, Dublin
Gyorshír fejlesztőknek: elindult az Analytics API
2009. április 22.
Nemrég jelent meg a
Google Analytics API elindításáról
szóló hír a
hivatalos Analytics-blogon
. Az új API révén olyan egyéni alkalmazások készíthetők, amelyek csak olvasható módon kommunikálhatnak az Analytics rendszerével. Az Analytics felhasználói felületén elérhető adatok mindegyike hozzáférhető az API-on keresztül is.
Az API révén például integrálhatóak az Analytics adatai tartalomszerkesztő rendszerekbe, vagy elérhetővé tehetők az adatok desktop- és mobil alkalmazásokon. További ötletek a felhasználáshoz
itt
olvashatók.
További tudnivalók az Analytics API-ról >>>
A fejlesztő fórum itt érhető el >>>
Stekkelpak Zoltán, magyar AdWords csapat, Dublin
Regionális célzás Magyarországon belül
2009. április 22.
Mivel néhány országban az internetezők IP-címe nem feltétlenül kötődik az internetező tartózkodási helyéhez (például egy egri internetezőnek a szolgáltatója kioszthat egy budapesti IP-címet), az AdWords-ben ezeken a területeken a régió vagy város alapú célzási beállítás korlátozottan vagy egyáltalán nem alkalmazható. Ekkor a legjobb, ha két kampányt készítünk, és egymással párhuzamosan futtatjuk azokat.
Az egyik kampányt
az egyéni célzási beállításokkal az adott területre (például Eger környékére) kell célozni, és a kulcsszavakat nem szükséges kombinálni a település vagy a régió nevével (a hirdetésszövegben viszont szerepelhet a település neve).
A másik kampányt
viszont az egész országra célozzuk, kulcsszavainkat kombináljuk a megcélozni kívánt települések vagy a megye nevével, és a hirdetésszövegben is utaljunk a szolgáltatás helyi jellegére.
Ha például egri nyelvtanfolyamot népszerűsítünk, akkor a következő kulcsszavakat érdemes alkalmaznunk a második kampányban:
nyelvtanfolyam eger
nyelvtanfolyam egerben
nyelvtanfolyamok eger
nyelvtanfolyamok egerben
nyelviskola eger
nyelviskola egerben
nyelviskolák eger
nyelviskolák egerben
Bár ezzel a megoldással korlátozzuk a hirdetések megjelenését, a nem releváns megjelenéseket is minimálisra csökkentjük.
Felmerül, hogy mi történik akkor, ha a második kampányban meghagyjuk önmagában a
nyelviskola
kulcsszót, de a hirdetés szövegében utalunk arra, hogy a nyelviskola Egerben van. Nos, ezzel kiszűrhetjük azokat a látogatókat, akik eredetileg mondjuk Kalocsán szerettek volna nyelviskolát találni, de a kulcsszó átkattintási aránya (így a minőségi mutató is) olyan alacsony lesz, hogy csak magas licittel tudjuk megjeleníteni a hirdetést. Ez a megoldás legfeljebb igen sok
kizáró kulcsszó alkalmazásával
lehet célravezető.
Stekkelpak Zoltán, magyar AdWords csapat, Dublin
Hirdetéspozíció – 1. rész: Hogyan működik?
2009. április 20.
Vajon hogyan történik az AdWords-hirdetések pozíciójának megállapítása? Mitől fordulhat elő, hogy néha legfelül jelenik meg a hirdetés, máskor pedig alsóbb pozíciókban? Háromrészes, kezdőknek szánt blogbejegyzés-sorozatunkban bemutatjuk:
a pozíciók megállapításának módját és a változó pozíciók okait;
a hirdetéspozíció javításának lehetőségeit; valamint
a hirdetéspozíció befolyásolásának módját a Pozíciópreferencia használatával.
A hirdetés pozíciójának meghatározása
A rendszer a keresés során beírt minden egyes kulcsszóra vonatkozóan megállapítja a hirdetés pozícióját mind a Google találati oldalain, mind a keresési hálózaton. A hirdetés pozíciója a kulcsszó kattintásonkénti költségre (CPC) tett
ajánlatán
és
minőségi mutatóján
alapul, összevetve azokat a többi hirdető AdWords-kampányaiban beállított kulcsszavankénti CPC-értékekkel és minőségi mutatókkal.
Egy keresés során az oldalon legfeljebb tizenegy hirdetés jelenik meg; maximum nyolc az ingyenes keresési eredményektől jobbra, és legfeljebb három a keresési eredmények felett. Ha több mint 11 AdWords-felhasználó ugyanazt a kulcsszót használja, és a minőségi mutató, valamint a CPC-ajánlat nem elég magas ahhoz, hogy a hirdetés megjelenjen az első eredményoldalon, akkor a hirdetés a további eredményoldalak valamelyikén fog megjelenni. A Google keresési partnereinek eredményoldalain megjelenített hirdetések száma változhat.
A hirdetéscsoport részleteit tartalmazó oldal
"Átlagos pozíció" oszlopában
látható az egyes kulcsszavakhoz tartozó átlagos hirdetéspozíció a Google oldalán és a keresési hálózaton. Az 1-es pozícióval rendelkező hirdetés az eredmények első oldalának tetején jelenik meg; a 9-es vagy 10-es pozícióval rendelkező hirdetés pedig a Google első eredményoldalának alján látható. Egy 1,5-es átlagos pozíciójú hirdetés általában az első vagy a második helyre kerül.
A minőségi mutató, s így a
kulcsszóhoz
tartozó hirdetéspozíció nagyban függ az adott keresési lekérdezéshez való
hasonlóság mértékétől
. Ha például "teniszütő" az egyik kulcsszó, és
általános egyezés
van beállítva hozzá, akkor a hirdetés a "használt teniszütő" és a "teniszütő-kölcsönzés" kereséseknél is megjelenik. Az ilyen keresések mindegyike esetében meghatározott CPC-ajánlattal és minőségi mutatóval rendelkező különböző hirdetések fognak megjelenni.
Példa
A következőkben egy konkrét példa látható a "teniszütő" kulcsszó működéséről:
"A" hirdető
Nyitóoldal: Különféle sporteszközök
Minőségi mutató: 6/10 (megfelelő)
Max. CPC: 40 Ft
"B" hirdető
Nyitóoldal: Teniszütő
Minőségi mutató: 9/10 (magas)
Max. CPC: 30 Ft
Bár az "A" hirdető nagyobb ajánlatot tett, mégis valószínűbb, hogy az övénél feljebb jelenik meg a "B" hirdető hirdetése, ugyanis ő magasabb minőségi mutatóval rendelkezik. Mivel a Google ajánlattételi rendszert használ, a
tényleges CPC
mindössze két forinttal lesz magasabb a konkurenciáéhoz képest.
A hirdetéspozíció változhat
A hirdetés pozíciója megváltozik olyankor, amikor megváltoztatod (vagy a többi AdWords felhasználó megváltoztatja) a kulcsszavak CPC-ajánlatát, vagy ha módosul egy kulcsszó minőségi mutatója. Bármikor megtörténhet, hogy egy versenytárs új hirdetést vesz fel, vagy az AdWords hirdetői optimalizálják hirdetéseiket, illetve megváltoztatják CPC-ajánlataikat. Továbbá a felhasználók keresési viselkedése is változhat. A kulcsszavak minőségi mutatója bármikor
megtekinthető az AdWords-fiókban
.
Mivel az AdWords az egyenlő versengésen alapul, ezért nem lehet pozíciót hosszú távon biztosítani, illetve megvásárolni.
Stekkelpak Zoltán, magyar AdWords csapat, Dublin
A kampányok területi és nyelvi célzása
2009. április 17.
Egy
korábbi bejegyzésünkben
bemutattuk, hogy a NetPincér.hu hogyan terjesztette ki szolgáltatását Európa egyéb országaira az AdWords segítségével. Az AdWords-ben minden kampányhoz be kell állítani legalább egy nyelvet és egy területet a hirdetések célzásához. A nyelvi célzáshoz több mint negyven nyelv közül lehet választani, és egyszerre több is kiválasztható. Rendszerünk a kereső kezelőfelületének nyelvi beállítását veszi figyelembe a hirdetések célzásánál, ami az országspecifikus domainek esetében alapértelmezetten az adott ország hivatalos nyelve. Például a Google.hu alapértelmezett nyelvi beállítása a magyar, de ezt a felhasználó bármikor módosíthatja.
A kampányok területi célzására többféle módszerünk van:
Egy listából vagy egy interaktív térkép segítségével ki lehet választani a célozni kívánt országot, területet, régiót vagy várost.
Egy interaktív térképen kijelölhető egy pont és megadható, hogy az adott pont hány kilométeres körzetében jelenjen meg a hirdetés.
Ugyancsak a térkép segítségével kijelölhető egy tetszőleges formájú sokszög.
Mindhárom megoldásnál megadhatók kizárt területek is, ahol nem kívánjuk megjeleníteni a hirdetést.
Az országos célzásnál az internetező IP-címén túl azt is figyelembe veszi a rendszerünk, hogy melyik Google domainen történik a keresés. A Magyarországra célzott hirdetések így megjelenhetnek a magyarországi IP-címmel kereső internetezők képernyőjén, vagy bármely országban a Google.hu domainen kereső felhasználóknak. Így például ha Írországból a Google.hu domainen keresünk, látjuk a csak Magyarországra célzott hirdetéseket.
A regionális és város alapú célzás csak azokban az országokban érhető el, ahol az IP-címek kiosztása megbízhatóan követi az internetezők földrajzi elhelyezkedését.
Magyarországon ez a funkció egyelőre várat magára.
Ugyanígy az egyéni célzás (kijelölt pont körül megadott sugarú, vagy sokszöggel körülhatárolt terület) is csak azokban az országokban pontos, ahol a felhasználók földrajzi helye pontosan beazonosítható az IP-cím alapján.
A következő bejegyzésben megmutatjuk, hogy miként lehet regionálisan hirdetni Magyarországon belül.
Stekkelpak Zoltán, magyar AdWords csapat, Dublin
Képes és animált hirdetések létrehozása az AdWords vizuálishirdetés-készítővel
2009. április 15.
A mai naptól kezdve a magyarországi ügyfelek számára is elérhető a sokak által várt AdWords vizuálishirdetés-készítő! Az AdWords-fiókból elérhető ingyenes eszközzel változatossá tehetőek a szöveges kampányok grafikus elemekkel és animációkkal; az új vizuális hirdetések létrehozása könnyebb és gyorsabb.
De mi is szükséges a képes hirdetés létrehozásához? Egy tömör és velős jelmondat, egy fénykép a termékünkről vagy szolgáltatásunkról és a logónk. Ezt követően ki kell választanunk a meglévő sablonokból a legmegfelelőbbet, a hátteret és a betűszíneket. Az így elkészült hirdetéseink megjelenhetnek a Google teljes
tartalmi hálózatán
vagy csak a
megjelölt helyeken
.
A képes hirdetéseket általában több formátumban is ajánlott létrehozni: a vizuálishirdetés-készítő használata esetén elég testreszabnunk a 300x250-es méretű hirdetést, és a többi támogatott méretben automatikusan elkészülnek a hirdetéseink (a támogatott méretek száma sablononként változik). A vizuálishirdetés-készítővel alkotott hirdetéseink így nézhetnek ki:
Ahhoz, hogy elkezdjük a képes hirdetéseink készítését, kattintsunk a Vizuálishirdetés-készítőre az új vagy a meglévő kampánynál.
A vizuális hirdetésekről részletesebb információ
itt
áll rendelkezésünkre.
Madarász Márta, magyar AdWords csapat, Dublin
Letölthető esettanulmány: A NetPincér.hu európai terjeszkedése
2009. április 14.
Elkészült és
letölthető a NetPincér.hu-val közös esettanulmányunk
, amely azt mutatja be, hogy a két közgazdász hallgató által alapított vállalkozás néhány év alatt hogyan terjesztette ki ételrendelési szolgáltatásait Európa más országaira is, és ebben a növekedésben milyen szerep jutott az AdWords területi célzás funkciójának.
A területi célzási lehetőségekre rövidesen visszatérünk, addig is egy kis
előzetes információ
erről a célzási funkcióról.
Stekkelpak Zoltán, magyar AdWords csapat, Dublin
Előadás: Bevezetés a webanalitikába és a Google Analytics webanalitikai programba (kezdőknek)
2009. április 10.
A jövő hét csütörtöki, kezdőknek szánt webanalitikai előadásunkra már sok érdekes kérdés érkezett a regisztrációs oldalon; az előadáson igyekszünk minden kérdésre kitérni.
A
regisztrációs oldalon
még mindig lehet jelentkezni, emlékeztetőül a részletek:
Téma:
Bevezetés a webanalitikába és a Google Analytics webanalitikai programba (kezdőknek)
Időpont:
2009. április 16., csütörtök, 10:30
Jelentkezés >>>
Az előadás mindenki számára nyitott, nem csak AdWords-ügyfeleket várunk.
Stekkelpak Zoltán, magyar AdWords csapat, Dublin
"További szponzorált linkek"
2009. április 10.
Azokon a találati oldalakon, amelyekre nem fér ki az összes hirdetés (kiemelt pozícióban három, jobb oldalt nyolc hirdetés fér el), a legalsó hirdetés alatt megjelenik a "További szponzorált linkek" felirat. Erre a linkre kattintva a szponzorált linkek között lehet keresni.
Ezeknek a hirdetéseknek a megjelenési és kattintási statisztikái nem jelennek meg az AdWords-statisztikákban, és ezekért a kattintásokért nem kell fizetni. A rangsorolás is eltér a megszokottól: ezen az oldalon ugyanis egymás mellett is megjelenhetnek a hirdetések. Érdekesség, hogy
ezzel a funkcióval
nemcsak a hirdető által megadott kulcsszavak alapján jelennek meg a hirdetések, hanem a hirdetésszövegben előforduló szavak alapján is lehet
keresni
.
Mivel a kattintások ezen az oldalon nem kerülnek pénzbe, azok a hirdetések is megjelennek itt, amelyeknek kimerült a napi költségkerete.
Stekkelpak Zoltán, magyar AdWords csapat, Dublin
Online előadások AdWords és Analytics témakörben (magyarul)
2009. április 7.
Az elkövetkező három hónapra összeállítottuk a magyar nyelvű
online előadásaink listáját
, amelyben egyaránt szerepelnek kezdőknek, haladóknak és ügynökségeknek szóló előadások. (A csütörtöki, kezdőknek szóló AdWords-előadásra még lehet
jelentkezni
és Mártinak kérdéseket feltenni.)
Az élő, interaktív előadásainkhoz internetkapcsolattal és hangszóróval ellátott számítógépről lehet csatlakozni.
További technikai részletek >>>
Stekkelpak Zoltán, magyar AdWords csapat, Dublin
A céloldal szerepe a minőségi mutatóban
2009. április 6.
Egy
korábbi bejegyzésben
megnéztük, hogy a Google miért tulajdonít nagy jelentőséget az AdWords-hirdetések minőségének. Most megmutatjuk, hogy a minőségi mutatóban milyen szerepe van az AdWords-hirdetésben megadott céloldalnak, és hogy pontosan milyen tényezőket veszünk figyelembe a céloldal minőségének meghatározásánál.
A kulcsszavak minőségi mutatójában
az átkattintási arány és a relevancia után a harmadik
legfontosabb szempont a céloldalak minősége, ugyanis ez az összetevő is fontos szerepet játszik abban, hogy milyen
felhasználói élmény
alakul ki a kereső használata során. Az AdWords robotja, az
AdsBot
ezért bizonyos időközönként ellátogat a hirdetésben vagy a kulcsszavak szintjén megadott céloldalra (követve az
átirányításokat
is), és feltérképezi azok felépítését, tartalmát és betöltési idejét.
A céloldalak automatikus kiértékelésekor arra törekszünk, hogy a
felhasználók megítélését
minél jobban megközelítsük, ezért a rendszerünk egyebek mellett a következőket veszi figyelembe:
Az oldalon megjelenő információk relevanciája
A tartalom eredetisége
A navigáció egyszerűsége
Az oldalon található linkek (bizonyos helyzetekben az AdsBot a céloldalról hivatkozott oldalakat is meglátogatja)
A relevancia szempontjából nagyon fontos, hogy a hirdetést (esetleg a kulcsszavak szintjén) a konkrét ajánlatot tartalmazó aloldalra linkeljük, ezzel ugyanis nemcsak a céloldali minőség javítható, hanem a
visszafordulási arány
is csökkenthető.
A céloldal minőségi mutatójába egy évvel ezelőtt belekerült az oldal letöltési ideje is. Jelenleg a céloldalból a
HTML-tartalom letöltési sebességét
nézzük az oldalt kiszolgáló szerver
földrajzi helyére jellemző átlagos letöltési időhöz képest
.
Bővebb információ a céloldal letöltési sebességének javításáról >>>
Az AdsBot látogatásának
gyakorisága
eltérő, azt befolyásolja az adott céloldal forgalma és a rendszerünkön végrehajtott belső fejlesztések is. Ezek a látogatások természetesen nem számítanak bele az AdWords statisztikáiba, vagyis ezekért a látogatásokért magától értetődően nem kell fizetni. Ugyanakkor bizonyos webanalitikai rendszerek és egyéb kattintáskövető megoldások az AdsBot látogatásait is valódi látogatásként értelmezhetik.
A hirdetők természetesen
kizárhatják
az AdsBotot a céloldalakról, ekkor azonban a rendszerünk
konzervatív
módon alacsonyabb céloldali minőséget feltételez, ami a minőségi mutató csökkenésén keresztül magasabb elsőoldali ajánlatokhoz vezethet. A rendszer figyelmen kívül hagyja a robots.txt fájlban definiált átfogó kizárásokat (User-agent: *) azért, a CPC ne emelkedjen azoknál a hirdetőknél, akik nem kívánják korlátozni az AdsBot látogatását.
A céloldalak minőségéről az AdWords-fiók Kulcsszóelemzés lapján tudhatunk meg többet (ide pedig a kulcsszavak melletti nagyítóikonra kattintva juthatunk el). Részletesebb tippek a céloldalak javításával kapcsolatban
itt
olvashatók.
Stekkelpak Zoltán, magyar AdWords csapat, Dublin
Online előadás kezdő felhasználóinknak
2009. április 3.
Ön kérdez - mi válaszolunk! Élő kérdés-válasz szenkciónkat azon kezdő felhasználóink részére ajánljuk, akik az utóbbi néhány hónapban kezdtek el foglalkozni programunkkal és van olyan speciális kérdésük, melyre ez alatt az előadás alatt választ szeretnének kapni. Az internetes szemináriumunkra történő regisztráció során megadott kérdésekre április 9-én adjuk meg a választ.
Regisztáció >>>
Madarász Márta, magyar AdWords csapat, Dublin
Online előadások ügynökségeknek (angol nyelven)
2009. április 2.
Az ügynökségek figyelmét szeretném felhíni a két angol nyelvű, élő online előadásra:
A Webhely-optimalizáló bemutatása
Gyakorlatias bemutató arról, hogy miként lehet könnyedén és gyorsan letesztelni és kialakítani az ügyfél weboldalának optimális felépítését és tartalmát. A teszteredmények alapján végzett módosításokkal az ügyfelek weboldalán magasabb konverziós arány érhető el, így növelhető az online marketingre költött összegek megtérülése. Az előadó élőben végigvezet mindenkit egy teszt elindításán. Időpont: 2009. április 14. 16:00-17:00.
Regisztráció >>>
Képes hirdetések a tartalmi hálózaton
Gyakorlatias tanácsok és bevált praktikák a tartalmi hálózatra célzott kampányok létrehozásához. Szó lesz arról is, hogy a tartalmi hálózat hogyan használható branding célokra.
Időpont: 2009. április 28. 16:00-17:00.
Regisztráció >>>
Stekkelpak Zoltán, magyar AdWords csapat, Dublin
Címkék
***haladóknak***
***kezdőknek***
***mélyvíz***
+1
a kereső
adaptív hirdetés
AdMob
Advertising Week
AdWords
AdWords Editor
AdWords Kezdőknek Sorozat
AdWords Online Tanterem
AdWords promóciós kódok
AdWords Számlázási beállítások
AdWords Szerkesztő
AdWords tutorials
AdWords Videóhoz
Ajánlatkorrekció
ajánlattétel
Ajánlattételi stratégia
Aktuális
Alkalmazás
analytics
Android
Applikáció
Automatikus ajánlattétel
Autómatikus ajánlattétel
bejelentés
belsőlink-bővítmény
bemutatkozás
Bővített URL
bővítmények
Case Study
cél-ROAS
céloldal
célzás
chat
click-to-call
CPA
demográfiai
DFSA
dinamikus keresési hirdetések
Dinamikus remarketing
display-hirdetések
esettanulmány
eszközök
eszközökön keresztüli tevékenységek
ETA
Fejlesztések
Firebase
fórum
frissítési központ
gépi tanulás
Gmail
Gmail-hirdetések
Google AdWords
Google AdWords oktatás
Google AdWords Oktatóközpont
Google Adwords tutorials
Google AdWords Webinárium
Google Analytics
Google Display Network
Google I/O
Google Maps
Google Minősítési Program
Google Partners
Google Performance Summit
Google Play
google+
GYIK
hatékonyság
helybővítmény
helyi célzás
hirdetésbővítmények
hirdetésformátumok
hirdetéspozíció
Híváskonverzió
hozzárendelés
idő alapú célzás
innováció
irányelvek
jelentések
kampánykísérletek
kampánymenedzsment
kampányszintű közönséglisták
Kampányvázlatok
Karácsony
képernyőmegosztás
kérdőív
Keresési Trendek
kezelőfelület
Kiterjesztett szöveges hirdetések
konvertált kattintás
konverzió
konverziókövetés
Közönség célzása
kulcsszavak
kupon
kutatás
márkanövekedés
minőségi mutató
Mobil
Mobil Március
mobilajánlat
mobilhirdetés
mobiloptimalizálás
non-profit
Online szeminárium
optimalizálás
Partner-jelvény
Payment API
piacon belüli szegmensek
promóciós kredit
Remarketing
Reszponzív hirdetések
RLSA
Salesforce
sikertörténet
Smart Bidding
SMS
súgó
számlázás
Szöveges hirdetések
tartalmi hálózat
Telefon
telefonos kapcsolatfelvétel
továbbfejlesztett kampányok
tömeges szerkesztés
TrueView
TrueView tevékenységhez
TrueView-felfedezési hirdetés
Tudtad-e ?
új adwords
Új termékek
Újdonság
univerzális alkalmazáskampány
URL-kezelés
Ügyfélegyezés
Ügyfélközpont
ügynökségeknek
üzenetbővítmény
vendégbejegyzés
visszajelzés
Webhely-optimalizáló
webinárium
YouTube
Archive
2017
máj.
2016
dec.
nov.
okt.
szept.
aug.
júl.
jún.
máj.
márc.
febr.
jan.
2015
dec.
nov.
okt.
szept.
aug.
júl.
jún.
máj.
ápr.
márc.
febr.
2014
szept.
aug.
máj.
márc.
2013
dec.
nov.
okt.
szept.
júl.
jún.
máj.
ápr.
márc.
febr.
2012
dec.
nov.
okt.
szept.
aug.
jún.
máj.
ápr.
márc.
febr.
jan.
2011
dec.
nov.
okt.
szept.
aug.
júl.
jún.
máj.
ápr.
márc.
febr.
jan.
2010
dec.
nov.
okt.
szept.
aug.
júl.
jún.
máj.
ápr.
márc.
febr.
jan.
2009
dec.
nov.
okt.
szept.
aug.
júl.
jún.
máj.
ápr.
márc.
febr.
jan.
Feed
Hasznos oldalak
Google Cégem
Google Partners
Google Webmester Súgó
Google Apps for Work
Gyors választ szeretne?
AdWords Súgó
Google Analytics Súgó
AdWords Oktatóközpont
Szakértő csapatunk elérhetősége
Follow @adwords
Follow
Számítunk visszajelzésére
A bloggal kapcsolatban
ezen az űrlapon
várjuk a véleményeket és a javaslatokat.