Inside AdWords Magyarország
Mobile World Congress - Eric Schmidt előadása
2010. március 29.
Az utóbbi időben elkezdtünk többet foglalkozni az okostelefonok jelentőségével az online marketingben. Mind az Analytics, mind pedig az AdWords fel van készítve a mobiltelefonokon futó kampányokra, ez erről szóló bejegyzéseink
itt
és
itt
érhetők el.
Az alábbi videóval némi kontextussal szeretnénk szolgálni a mobilmarketingben rejlő lehetőségekhez. A felvétel valamivel több, mint egy órás. A téma iránt csak kicsit érdeklődőknek csak az első néhány perc lesz érdekes, a többieknek viszont teljes terjedelemben ajánljuk. Íme:
Új célzási lehetőség a Tartalmi hálózaton: remarketing
2010. március 24.
Képzeld el, hogy egy utazási irodát üzemeltetsz, és a nyaralási szezonban karibi trópusi ajánlatokkal próbálod felkelteni a felhasználók érdeklődését. A felhasználók felkereshetik webhelyed, böngészhetnek az ajánlatok között, és elgondolkodhatnak egy út lefoglalásán, végül azonban úgy döntenek, hogy az nem elég olcsó. Ezután folytatják a böngészést az interneten. Amennyiben később úgy döntesz, hogy kedvezményes ajánlatokat kínálsz a karibi térségbe, hogyan érheted el azokat a felhasználókat, akik már érdeklődést mutattak az ide kínált utak iránt?
A következő héttől egy olyan új funkióval gazdagodik az AdWords, ami ezt lehetővé teszi, és
aminek a neve: remarketing
. A remarketing a Google
Tartalmi Hálózatán
futtatott kampányokhoz érhető el, és egy kifinomult módszerrel szolgál a potenciális célcsoporttal vagy a vevőkörrel való kapcsolattartáshoz, a webhelyeden folytatott múltbeli tevékenységeik alapján.
A remarketing jól működik a legkülönbözőbb hirdetőknél -- legyen szükségük akár a
márkaismertség növelésére, a kattintások, az értékesítés vagy a cross-sell növelésére
, függetlenül attól, hogy
vizuális vagy szöveges
hirdetéseket használnak. A szolgáltatás néhány napon belül a magyarországi ügyfeleink számára is elérhető.
A Google Tartalmi Hálózatán egyszerűen létrehozhatsz remarketingkampányt az AdWords új "Közönségek" lapján.
Példa a működésre:
Tegyük fel, hogy notebookokat szeretnél értékesíteni. Elhelyezhetsz egy kódrészletet webhelyed laptopokkal foglalkozó oldalain, valamint egy másik kódrészletet a "Köszönjük a vásárlást!" oldalon. A két kódrészlet beillesztése lehetővé teszi számodra, hogy azonosítsd azokat, akik meglátogatták a notebookkal foglalkozó oldalakat, de nem vásároltak, és releváns hirdetéseket jeleníthetsz meg nekik a Tartalmi Hálózaton.
Egyidejűleg több remarketingkampányt futtathatsz. Például laptopokat kínálhatsz azoknak, akik korábban felkeresték a laptopokkal foglalkozó oldaladat, de nem vásároltak, laptoptáskákat keresztértékesíthetsz azoknak, akik korábban már nálatok vásárolták a számítógépüket, illetve speciális kedvezményeket ajánlhattok a hírleveletekre feliratkozók részére.
A remarketing egy remek módszer a vállalkozás számára azon felhasználók eléréséhez, akik nagy valószínűséggel igen fogékonyak a hirdetések és különleges ajánlatok iránt. Segítségével a hirdetők és a webhelyek nagyobb megtérülést érhetnek el.
Ugyanakkor ez relevánsabb és hasznosabb hirdetéseket is jelent a felhasználók számára, és több lehetőséget különleges ajánlatokra, illetve árkedvezményekre az érdeklődési területükön. Szeretnénk, hogy a felhasználóknak ellenőrzésük legyen a számukra megjelenített hirdetések felett, ezért a
Hirdetési beállítások kezelőjén
keresztül bárki leiratkozhat a remarketingről. Természetesen remarketingtermékeink megfelelnek az olyan önszabályozó csoportok, mint például az IAB UK vagy más, ennek megfelelő csoport által kifejlesztett iparági szabványoknak.
Ha felkeltettük érdeklődésed a remarketing iránt,
itt találsz bővebb információt
.
Stekkelpak Zoltán
Továbbfejlesztett click-to-call telefonszámok az AdWordsben
2010. március 24.
Nemrégiben új click-to-call telefonszámokat vezettünk be az okostelefonokon megjelenő helyi hirdetésekhez. Ezen a héten pedig ugyanezeket a click-to-call előnyöket a telefonbővítményeket használó országos hirdetők számára is elérhetővé tesszük.
A telefonbővítmények segítségével olyan telefonszámokat adhatsz meg, amelyek a hirdetésed megjelenésekor a felhasználó tartózkodási helyétől függetlenül mindig láthatók lesznek. A számod a meglévő vagy új kampányok hirdetésszövegének utolsó soraként fog szerepelni. Ennek köszönhetően a vásárlók közvetlenül a hirdetésből, telefonon vehetik fel a kapcsolatot a vállalkozásoddal, ami akkor különösen hasznos, ha saját telefonközpont kezeli az ügyfelek kérdéseit.
Ha szeretnéd megjeleníteni a vállalkozásod országos telefonszámát az internetböngészővel rendelkező mobileszközökön, a következőkre van szükség:
1.
Állítsd be
telefonbővítményeidet, és add meg vállalkozásod telefonszámát. Így a vásárlók közvetlenül a hirdetésedből fel tudják hívni az üzletet.
2. Győződj meg arról, hogy kampánybeállításaidban
beállítottad a hirdetéseid megjelenítését
iPhone készülékeken, valamint más, teljes internetböngészővel rendelkező mobileszközökön.
A
beérkezett hívásokat
az AdWords rendszer Kampányok oldalán nézheted meg kulcsszavanként, hirdetéscsoportonként vagy kampányonként.
A Kampányok oldal Kampányok, Hirdetéscsoportok vagy Kulcsszavak lapján kattints a statisztikai táblázat fölött található "Lebontás" gombra.
A Kattintás típusa elemre kattintva megnézheted, mely kattintások végződtek webhelylátogatással vagy telefonhívással.
Stekkelpak Zoltán
Hamarosan az AdWordsben: Search funnel jelentések (béta)
2010. március 24.
Korábban már publikáltunk egy
bejegyzést
arról, hogy a vásárlási ciklus különféle szakaszai hogyan jelennek meg a keresőkben. Ehhez kapcsolódik a legfrissebb újítás: A következő hetekben a magyarországi ügyfeleink számára is fokozatosan elérhetővé válnak a
Search funnel jelentések
az AdWords-fiók Jelentések lapján.
Eddig az AdWords a konverziókat ahhoz a kattintáshoz rendelte, amelyikre az internetező közvetlenül a konverziót megelőzően kattintott. Ugyanakkor az internetezők jellemzően több keresést is végeznek, mielőtt vásárolnának vagy rendelnének egy oldalról. A Search funnel jelentések azokat a keresőkifejezéseket is megmutatják, amelyek hozzájárultak a konverzióhoz, vagyis amelyekre a konverzió előtt megjelent a hirdetés.
Az új jelentések csak azokban az AdWords-fiókokban lesznek elérhetők, amelyek használnak konverziókövetést (vagy importálják a célkonverziókat az Analyticsből).
Ezek a jelentések teljesebb képet adnak az ügyfeleinknek a vásárlók viselkedéséről a konverziót megelőzően, így hozzájárulnak az eredményesebb kampányokhoz. A Search funnel adatok alapján például a keresőhirdetési stratégiát pontosabban hozzá lehet igazítani a vásárlási ciklus egyes szakaszaihoz a Google keresési hálózatán.
Stekkelpak Zoltán
A kampányok felkészítése a Húsvétra
2010. március 17.
Hamarosan itt a Húsvét, ami a többek között a vendéglátásban érdekelt hirdetőink számára újabb lehetőségeket tartogat mind a keresési, mind pedig a tartalmi hálózaton. A Keresési Trendek eszközünk már jól mutatja, hogy az internetezők elkezdték tervezni a húsvéti programjaikat:
Tippjeink röviden a szezonban rejlő lehetőségek kihasználásához:
Készíts kimondottan a húsvéthoz kapcsolódó kampányt. Így pontosabban megszabhatod a napi költségkeretedet és a maximális kattintásonkénti költséget.
A megnövekedett szezonális forgalom miatt a napi költségkeret a szokásosnál hamarabb kimerülhet, ezért ellenőrizd a javasolt napi költségkeretet.
A honlapodon készíts egy külön aloldalt a húsvéti akciós ajánlataidnak, és erre linkeld a hirdetésedet.
A hirdetésszövegekben szintén említsd meg az ünnepi akciót.
A hirdetésben megjelenített URL-ben utalj arra, hogy különleges húsvéti ajánlatról van szó (pl.
www.pelda.hu/husveti
)
Ne feledkezz meg a tartalmi hálózatról, ahol ebben az időszakban megnövekszik a húsvéttal kapcsolatos tartalmak forgalma.
Torkos Csütörtök esettanulmány: kattintások 4 Ft-ért
2010. március 11.
Korábban egy
sikertörténetben
már bemutattuk, hogy miként segített az AdWords a
NetPincér.hu
európai terjeszkedésében. A nemrég végetért Torkos Csütörtök kapcsán a Klikkmánia (ők készítették a kampányt) most egy ennél részletesebb esettanulmányt is publikált.
A 15 oldalas dokumentumból többek között kiderül, hogy miként lehet
44%-os CTR-t, 4 vagy akár 2 Ft-os CPC és 100 Ft alatti konverziónkénti költséget elérni a keresési hálózaton
, emellett az is, hogy milyen jelentősége van az
elírásoknak és a széleskörű egyezéssel
megadott kulcsszavaknak.
Az esettanulmány konkrét büdzsét és egyéb számokat is említ, ráadásul kitér a keresőoptimalizálásra és a social mediával való kapcsolódási pontokra, azaz kontextusában mutat be egy abszolut sikeres Google AdWords kampányt.
A Torkos Csütörtök esettanulmány
letöltése (15 oldalas PDF) >>>
10 hasznos tipp: Az AdWords alkalmazása a válságkommunikációban
2010. március 9.
Ezen a blogon még nem foglalkoztunk azzal, hogy miként lehet alkalmazni az AdWords-hirdetéseket különféle kommunikációs helyzetekben. Most viszont röviden összeszedtünk néhány tippet az AdWords keresési és tartalmi hálózatának használatáról a válságkommunikációban:
1. Építsd bele az AdWordsöt a
válságkommunikációs tervbe
. Az AdWordsszel ugyanis szinte valós időben jelenítheted meg az üzenetedet a kívánt célcsoport számára, és az üzeneten is valós időben módosíthatsz.
2. Bizonyos szituációkra előre fel lehet készülni, másokra kevésbé. A legjobb, ha a kampány
időben rendelkezésre áll
, és szükség esetén egy kattintással el lehet indítani.
3. Gyűjts össze minden olyan kulcsszót, amelyre meg szeretnéd jeleníteni az üzenetedet. A válságkampány kulcsszavai átfedést is mutathatnak az eredeti kampányaiddal; azokat ideiglenesen valószínűleg
egyébként is leállítanád
.
4. A kulcsszavak kiválasztásához használhatod a Kulcsszóválasztó eszközt. Ez azonban nem feltétlen tartalmazza a kirobbanó kereséseket, ezért adj meg minden olyan kulcsszót is, amelyre
Te is keresnél
az adott helyzetben.
5. Ha általános egyezéssel használod a kulcsszavaidat, akkor adj meg minden olyan kulcsszót kizáró kulcsszóként, amire
nem szeretnéd megjeleníteni
az üzenetet.
6. A hirdetést a webhelyeden belül a
konkrét információt tartalmazó aloldalra linkeld
. Ez minden helyzetre igaz.
7. Használd a tartalmi hálózatot: a konkrét esettel kapcsolatos kulcsszavakkal - szövegkörnyezet alapján - megcélozhatod a
témáról szóló cikkeket, fórumokat
, vagyis az üzenetedet közvetlenül a cégedről szóló szövegek mellett helyezheted el.
8. Használd a tartalmi hálózaton az
elhelyezésre célzást
: ezzel pontosan megadhatod azokat az URL-eket, ahol meg szeretnéd jeleníteni az üzenetedet.
9. Ha bizonyos weboldalakon nem szeretnéd megjeleníteni az üzenetet, használd a
webhelyek kizárása
funkciót.
10. A tartalmi hálózaton a legnagyobb lefedettség érdekében használj
megjelenés alapú
árazási módot (CPM).
Stekkelpak Zoltán
"Above the fold" szűrés a Tartalmi hálózaton
2010. március 4.
A Google Tartalmi hálózata az utóbbi időben olyan funkiókkal bővült, amelyek különösen a márkaismertség növelését célzó kampányoknál hasznosak. Például a múlt évben bevezettük a
gyakoriságkorlát
funkciót, amellyel a hirdetők szabályozhatják, milyen gyakran jelenjen meg a hirdetés egy felhasználónak.
Most egy olyan új funkciót vezetünk be, amely kiszűri a "Hajtás alatt" található elhelyezéseket, így a hirdetők szelektívebb módon adhatják meg, hol jelenjenek meg hirdetéseik. Az új szűrő segítségével lehetőség van hirdetéseket csak olyan helyeken megjeleníteni, amelyek láthatók a felhasználó képernyőjén az oldal betöltésekor, anélkül hogy lefelé kellene görgetniük az oldalon
(above the fold)
.
A különböző böngészők, képernyőméretek és képernyőfelbontások mellett a hirdetőknek nehéz meghatározniuk, pontosan hol fog megjelenni egy hirdetés, mivel az egyes felhasználók képernyőin ugyanaz az elhelyezés jelentősen eltérő módon jelenhet meg. A hirdetők feladatának egyszerűbbé tétele érdekében a Google egy statisztikai módszeren alapuló megoldást vezetett be a hajtás alatti és feletti hirdetések meghatározására. A statisztikai alapokon nyugvó modellben csak azok a hirdetések minősülnek "hajtás felettinek", amelyek egészben láthatóak a böngészőablak betöltésekor.
Stekkelpak Zoltán
Optimalizálás mobiltelefonokra az Analytics segítségével
2010. március 4.
Egyre több felhasználó keresi fel a webhelyeket teljes internetböngészővel rendelkező mobileszközök segítségével. Ezek a felhasználók talán más jellegű információt keresnek, vagy egy adott műveletet gyorsabban szeretnének végrehajtani, mint az asztali számítógépes látogatók. Tudod, hány látogató érkezik webhelyedre mobileszközök használatával?
Az Analytics segítségével ezt könnyen kiderítheted a Mobileszközök jelentéssel vagy a látogatókról szóló jelentések között.
Ha forgalmad nagy része iPhone vagy Android operációs rendszerekből származik, biztosítsd, hogy AdWords kampányaid is elérjék ugyanezt a közönséget. Ehhez ellenőrizd, hogy engedélyezve van-e AdWords kampánybeállításaidnál az iPhone és hasonló eszközökön történő megjelenítés.
Mit keresnek a felhasználók?
Az Analytics segít meghatározni, hogy mely kulcsszavak irányították a legnagyobb forgalmat webhelyedre a mobileszközökről. Ehhez válaszd Mobileszközök jelentésed második dimenziójaként a "Kulcsszó" lehetőséget. Felhasználhatod ezeket a kulcsszavakat oly módon, hogy létrehozol egy különálló mobilkampányt, amelyben felveszed a mobileszközökre célzott hirdetésszöveged.
Hova mennek?
Az úton lévő felhasználók talán más jellegű információt keresnek webhelyeden, mint az asztali számítógép előtt ülők. Az Analytics segítségével pontosan láthatod, mit csinálnak másként a mobilkészülékes felhasználók webhelyeden. Egyszerűen hozz létre egy
Speciális szegmenst
a mobileszközökhöz, és alkalmazd ezt a Tartalmi jelentésekre. Ezután létrehozhatsz egy mobileszközökre célzott kampányt egy másik céloldal URL-címével. Ha például a mobilfelhasználók által az áruházkereső oldal a leglátogatottabb, ezt az oldalt használhatod céloldalként.
Stekkelpak Zoltán
"ours must be the worst kept secret in the world of search"
2010. március 3.
Matt Cutts, a keresőminőség csapat vezető mérnöke publikált egy
érdekes bejegyzést
a keresésben használt szabályok átláthatóságáról és a titkos(nak vélt) algoritmusokról, valamint az ezzel kapcsolatos kommunikációs csatornákról.
A cikk több tucat hasznos linket tartalmaz a téma iránt irdeklődőknek (angol nyelven).
Stekkelpak Zoltán
Meghívó konferenciára: Sikeres üzleti statégiák és hatékony online marketing a turizmusban
2010. március 1.
A Cisco Vállalkozó Intézet és a
WebMa
"Sikeres üzleti statrégiák és hatékony online marketing a turizmusban"
című egész napos ingyenes, szakmai konferenciát tart.
A rendezvényen a Google Magyarország képviseletében előad Boda Anna.
Helyszín:
Utazás Kiállítás 2010, Hungexpo, Kerámia terem
Időpont:
Péntek, 2010. március 5., 10.30-15.30
Részletes program:
10.30-10.40: Sikeres Vállalkozás titkai - Cisco Vállalkozó Intézet
10.40–11.10: Keresőmarketing stratégiák - 10 ökölszabály, hogy az online marketing költés ne tanulópénz legyen - WebMa
11.10–11.40: Növekedési lehetőségek finanszírozása a turizmusban - Cisco Vállalkozó Intézet
11.50–12.30: Költség helyett megtérülés - Mérhető marketing megoldások - Google Analytics - WebMa
12.30-13.10 - Ebédszünet
13.10–13.40: Költséghatékonyság a turizmus iparágban - Cisco Vállalkozó Intézet
13.40–14.10: Utazás, turizmus: Ügyfélszerzés a Google kereső és a Google tartalmi hálózat segítségével - Google Magyarország
14.20–14.50: Hogyan érjünk el 400%-os megtérüléset AdWords kampánnyal -Wellness szálloda AdWords esettanulmány - WebMa
14.50–15.20: A keresőn túl: Ingyenes megjelenés a Google Térképen - Google Magyarország
15.20–15.30: Zárszó - Cisco Vállalkozó Intézet
További információ és jelentkezés.
Stekkelpak Zoltán
Címkék
***haladóknak***
***kezdőknek***
***mélyvíz***
+1
a kereső
adaptív hirdetés
AdMob
Advertising Week
AdWords
AdWords Editor
AdWords Kezdőknek Sorozat
AdWords Online Tanterem
AdWords promóciós kódok
AdWords Számlázási beállítások
AdWords Szerkesztő
AdWords tutorials
AdWords Videóhoz
Ajánlatkorrekció
ajánlattétel
Ajánlattételi stratégia
Aktuális
Alkalmazás
analytics
Android
Applikáció
Automatikus ajánlattétel
Autómatikus ajánlattétel
bejelentés
belsőlink-bővítmény
bemutatkozás
Bővített URL
bővítmények
Case Study
cél-ROAS
céloldal
célzás
chat
click-to-call
CPA
demográfiai
DFSA
dinamikus keresési hirdetések
Dinamikus remarketing
display-hirdetések
esettanulmány
eszközök
eszközökön keresztüli tevékenységek
ETA
Fejlesztések
Firebase
fórum
frissítési központ
gépi tanulás
Gmail
Gmail-hirdetések
Google AdWords
Google AdWords oktatás
Google AdWords Oktatóközpont
Google Adwords tutorials
Google AdWords Webinárium
Google Analytics
Google Display Network
Google I/O
Google Maps
Google Minősítési Program
Google Partners
Google Performance Summit
Google Play
google+
GYIK
hatékonyság
helybővítmény
helyi célzás
hirdetésbővítmények
hirdetésformátumok
hirdetéspozíció
Híváskonverzió
hozzárendelés
idő alapú célzás
innováció
irányelvek
jelentések
kampánykísérletek
kampánymenedzsment
kampányszintű közönséglisták
Kampányvázlatok
Karácsony
képernyőmegosztás
kérdőív
Keresési Trendek
kezelőfelület
Kiterjesztett szöveges hirdetések
konvertált kattintás
konverzió
konverziókövetés
Közönség célzása
kulcsszavak
kupon
kutatás
márkanövekedés
minőségi mutató
Mobil
Mobil Március
mobilajánlat
mobilhirdetés
mobiloptimalizálás
non-profit
Online szeminárium
optimalizálás
Partner-jelvény
Payment API
piacon belüli szegmensek
promóciós kredit
Remarketing
Reszponzív hirdetések
RLSA
Salesforce
sikertörténet
Smart Bidding
SMS
súgó
számlázás
Szöveges hirdetések
tartalmi hálózat
Telefon
telefonos kapcsolatfelvétel
továbbfejlesztett kampányok
tömeges szerkesztés
TrueView
TrueView tevékenységhez
TrueView-felfedezési hirdetés
Tudtad-e ?
új adwords
Új termékek
Újdonság
univerzális alkalmazáskampány
URL-kezelés
Ügyfélegyezés
Ügyfélközpont
ügynökségeknek
üzenetbővítmény
vendégbejegyzés
visszajelzés
Webhely-optimalizáló
webinárium
YouTube
Archive
2017
máj.
2016
dec.
nov.
okt.
szept.
aug.
júl.
jún.
máj.
márc.
febr.
jan.
2015
dec.
nov.
okt.
szept.
aug.
júl.
jún.
máj.
ápr.
márc.
febr.
2014
szept.
aug.
máj.
márc.
2013
dec.
nov.
okt.
szept.
júl.
jún.
máj.
ápr.
márc.
febr.
2012
dec.
nov.
okt.
szept.
aug.
jún.
máj.
ápr.
márc.
febr.
jan.
2011
dec.
nov.
okt.
szept.
aug.
júl.
jún.
máj.
ápr.
márc.
febr.
jan.
2010
dec.
nov.
okt.
szept.
aug.
júl.
jún.
máj.
ápr.
márc.
febr.
jan.
2009
dec.
nov.
okt.
szept.
aug.
júl.
jún.
máj.
ápr.
márc.
febr.
jan.
Feed
Hasznos oldalak
Google Cégem
Google Partners
Google Webmester Súgó
Google Apps for Work
Gyors választ szeretne?
AdWords Súgó
Google Analytics Súgó
AdWords Oktatóközpont
Szakértő csapatunk elérhetősége
Follow @adwords
Follow
Számítunk visszajelzésére
A bloggal kapcsolatban
ezen az űrlapon
várjuk a véleményeket és a javaslatokat.