Gyakran találkozunk furcsa és bizarr "AdWords tényekkel", melyekről a felhasználók az interneten vagy másoktól hallottak. Ebben a sorozatban szeretnénk ezeket a félreértéseket eloszlatni.
1. tévhit: A Google AdWordsben elköltött pénzösszeg befolyással van webhelyem pozíciójára a Google ingyenes keresési találatai között.
Tény: A Google AdWords teljesen független a Google ingyenes keresési találataitól, és viszont. A hirdetésekre fordított költség növelése vagy csökkentése ezért nincs sem negatív, sem pozitív hatással a Google ingyenes keresési találatai között elfoglalt pozícióra. Az sem igaz továbbá, hogy AdWords-fiókod megszüntetése azzal járna, hogy kitiltjuk webhelyedet a Google ingyenes keresési találatai közül. Ha további információt szeretnél webhelyed pozíciójáról a Google ingyenes keresési találatai között, kérjük, tekintsd át a
Google Webmesterközpontot.
2. tévhit: A Google AdWords elutasította a bankkártyámat.
Tény: A Google rendszerint nem utasít el egy bankkártyát sem. Az elutasítást általában bankod, hitelintézeted vagy a befizetés feldolgozója végzi.
Ha azt tapasztaltad, hogy bankkártyádat elutasították, először ellenőrizd az alábbi pontokat. Lehetséges, hogy az alábbi adatok valamelyikét helytelenül adtad meg a Számlázási beállítások oldalon:
- Bankkártya száma vagy biztonsági kódja
- Lejárat dátuma
- Számlázási cím
Emellett az is előfordulhat, hogy az alábbiak közül valamelyik érték túl alacsony. Az ilyen problémák elhárításához vedd fel a kapcsolatot bankoddal:
- Hitelkeret
- Fizetésenkénti maximális összeg
- Bankkártyás fizetések maximális száma egy adott időszakon belül
Az is lehet, hogy kártyáddal nem engedélyezett az alábbi tranzakciók valamelyike:
- Online befizetés
- Automatikus befizetés
Csak akkor keresd fel az AdWords ügyfélszolgálatot, ha a fenti okok mindegyikét átvizsgáltad, majd kizártad.
3. tévhit: Versenytársaim hirdetéseimre kattintanak, és a Google nem tesz ellenintézkedéseket.
Tény: A Google számára rendkívül fontos az AdWords hirdetők biztonsága. A Google AdWords hirdetésekre leadott kattintások számát háromszintes rendszerünk segítségével elemezzük annak érdekében, hogy minden visszaélést jelentő kattintást kiszűrhessünk. Többféle egyedi, innovatív módszert kombinálunk a szűrési folyamat egyes állomásain, így a lehető leghatékonyabban tudjuk észlelni és kezelni az érvénytelen tevékenységet. Ezen felül mérnökeink folyamatosan fejlesztik figyelési technológiánkat, szűrőinket, és egyre több jelet vizsgálnak meg.
- Valós idejű szűrők: Valós idejű rendszerünk kiszűri az érvénytelen tevékenység profiljának megfelelő viselkedést (például a sokszor ismétlődő kattintásokat). A rendszer automatikusan elveti az ismert forrásokból vagy érvénytelen tevékenység révén végrehajtott kattintásokat és megjelenítéseket is.
- Offline elemzés: Illetékes csapatunk speciális algoritmusok, eszközök és módszerek segítségével proaktív módon vizsgálja az egyes érvénytelen kattintásokat.
- Reaktív vizsgálatok: Hirdetőink kérdéseivel kattintásminőségi csoportunk valamelyik tagja foglalkozik, aki megvizsgálja a hirdető fiókjának forgalmát.
Az érvénytelen kattintások kiszűrésére szolgáló háromszintes rendszerünket egy független szakértő,
Dr. Alexander Tuzhilin vizsgálta, aki a New York University professzora az információs rendszerek területén. A rendszert megfelelőnek találta, és kiemelte a magas minőséget és a folyamatos fejlesztést is. A jelentés teljes szövege
itt található (25-26, 47 old.). A
kapcsolódó blogbejegyzés pedig megtekinthető a
Hivatalos Google blogon.
A második részben további AdWords tévhitekről rántjuk le a leplet.
Inside AdWords Csapat
Nincsenek megjegyzések :
Megjegyzés küldése
Kérünk mindenkit, hogy csak a poszthoz kapcsolódóan kommentezzetek. Konkrét AdWords- vagy Analytics-fiókkal kapcsolatos kérdéseket az ügyfélszolgálatunk tud megválaszolni, amely a súgóból érhető el. Emellett várjuk a kérdéseket az AdWords Fórumon is. Köszönjük.