Sorozatunk befejező részében azokkal az eszközökkel foglalkozunk, melyek segítségével mérheted az online hirdetések befektetésének megtérülését (ROI).
Konverziókövetés Az eszközről: Az eszköz segít annak ellenőrzésében, hogy elérted-e a hirdetési céljaidat, és ha igen, akkor milyen költség mellett, és mindez az üzleti céljaiddal összhangban történt-e.Miben segít az eszköz? Ez az ingyenes Google AdWords eszköz lehetővé teszi a statisztikai kimutatást arról, hogy a Google AdWords hirdetéseidre leadott kattintások közül hány vezetett egy értékes művelethez a webhelyeden, mint például egy online űrlap kitöltéséhez, egy termék megvásárlásához, vagy egy videó megtekintéséhez.Hogyan kell használni? Az eszköz használatához először ki kell másolnod a konverziós kódot a Google AdWords-fiókodból (Jelentés és eszközök lap > Konverziók), majd be kell illesztened a kódrészletet a webhelyed azon részének HTML-kódjába, amelyet tesztelni szeretnél. Miután telepítetted a kódot, az AdWords konverziókövető eszköze elhelyez egy cookie-t a webhely látogatójának számítógépén vagy mobiltelefonján, amikor azok egy hirdetésedre kattintanak. Ha a felhasználó eljut valamely konverziós oldalra, akkor az AdWords egy sikeres konverziót rögzít a számodra. Az eszközről további információ található a Súgóban . Az eszközöket bemutató sorozatunk utolsó darabja a Google Analyticset mutatja be.Google Analytics Az eszközről: Ingyenes Google eszköz, melynek segítségével statisztikák jeleníthetők meg a webhelyedről, és kiderítheted, hogy honnan jöttek a webhelyed látogatói, és milyen módon folytattak interakciót a webhelyeddel.Miben segít az eszköz? Az eszköz weboldalaidra való telepítését követően bővebb információkat ismerhetsz meg, például:
Azonosíthatod, hogy hány látogató érkezett a webhelyedre az adott kulcsszavak alapján
Megállapíthatod a webhelyre érkezés forrását (Google AdWords hirdetések, a Google természetes keresője, egy e-mailhez csatolt linkre leadott kattintás stb.)
Azonosíthatod a látogatók által használt böngészők megoszlását (és ez alapján javíthatod a webhelyeden elérhető felhasználói élményt).
Megnézheted a webhely forgalmának földrajzi forrásait.
Megismerheted, melyek a webhelyed leggyakrabban és legritkábban megtekintett oldalai, és az információk alapján fejlesztheted a webhelyedet.
Azonosíthatod webhelyed azon oldalait, amelyeket gyakran elhagynak a látogatók.
Oldalanként tekintheted meg a webhelyen töltött idő értékeit.
Különböző időtartományok szerint hasonlíthatod össze az adatokat.
Hogyan kell használni? Először létre kell hoznod egy Google Analytics-fiókot. Ezt követően a Konverziókövetés eszköznél megszokottak szerint ki kell másolnod egy kódrészletet, majd be kell azt illesztened webhelyed HTML-kódjába. Részletes utasításokat itt olvashatsz. Végül pedig össze kell kötnöd a Google AdWords-fiókodat a Google Analytics-fiókoddal, erről a folyamatról ezen az oldalon tájékozódhatsz. Az eszközről számos videót megtekinthetsz a Google Analytics angol nyelvű csatornáján . Ezzel az AdWords-fiók eszközeit bemutató sorozatunk végéhez érkeztünk. Célunk az volt, olyan eszközöket mutassunk be Neked, amelyek esetleg újak lehetnek számodra, valamint hogy segítsünk a Google AdWords használatában annak érdekében, hogy sikeresebben érhesd el hirdetési céljaidat. Reméljük, hogy a sorozat segítséget nyújott ebben!
Nincsenek megjegyzések :
Megjegyzés küldése
Kérünk mindenkit, hogy csak a poszthoz kapcsolódóan kommentezzetek. Konkrét AdWords- vagy Analytics-fiókkal kapcsolatos kérdéseket az ügyfélszolgálatunk tud megválaszolni, amely a súgóból érhető el. Emellett várjuk a kérdéseket az AdWords Fórumon is. Köszönjük.