Inside AdWords Magyarország
Újdonság a Google Display Hálózaton - Jeleníts meg demográfiai katergóriához kapcsolódó hirdetéseket
2010. szeptember 29.
2009 márciusában bevezettük az érdeklődésen alapuló hirdetés bétaváltozatát, amelynek részét képezte a remarketing és az érdeklődési kategóriákon alapuló marketing is. Mindezen szolgáltatásokkal az volt a célunk, hogy segítsünk a Google Display Hálózaton működő hirdetőinknek elérni azokat az embereket, akik a legnagyobb valószínűséggel mutatnak érdeklődést a termékeik és a szolgáltatásaik iránt.
A korai eredmények alapján úgy tűnik, az érdeklődésen alapuló hirdetés révén a felhasználók jobb hirdetéseket és termékajánlatokat láthatnak, a hirdetők hatékonyabb kampányokat alakíthatnak ki, míg a webhely-megjelenítők magasabb megtérülést érhetnek el. A remarketinget nemrégiben az összes hirdetőnk körében bevezettük, az érdeklődési kategóriákon alapuló marketinget használó hirdetők száma pedig folyamatosan emelkedik.Minthogy minden erőnkkel azon vagyunk, hogy folyamatosan fejlesszük a terméket, és hogy minél több lehetőséget biztosítsunk a felhasználók számára az általuk látott hirdetések szabályozására, hamarosan felveszünk néhány új kategóriát, amelyek segítségével a demográfiai kategóriákhoz (például kor és nem) kapcsolódó hirdetéseket jeleníthetünk meg. Ez pontosan úgy működik majd, mint ahogy az érdeklődési kategóriákon alapuló marketing már ma is működik - a Google Display Hálózaton meglátogatott webhelyek és oldalak alapján társítunk kategóriákat az egyes böngészőkhöz. A demográfiai kategóriák megállapításához a Google a Google Display Hálózaton meglátogatott webhelyek típusát vizsgálja meg, és a kapott adatokat összeveti a webhely látogatottságáról készült összesített kutatási adatokkal. Ha például valaki rendszeresen felkeres egy többnyire nők által látogatott oldalt (amit az oldal látogatottságáról készült összesített kutatási adatokból tudunk), akkor az ő böngészője cookie-ját a "női" demográfiai kategóriához rendelhetjük. Ezt követően a hirdetők úgy dönthetnek, hogy az ilyen felhasználók részére több női érdeklődésre számot tartó hirdetést jelenítenek meg, amikor ők a Google Display Hálózat webhelyein böngésznek, ugyanúgy, mint ahogy a hirdetők más kategóriákhoz (például sport vagy kertészet) kapcsolódó hirdetéseket is megjeleníthetnek .
Akárcsak az érdeklődési kategóriák esetén, a Hirdetési beállítások kezelőjén keresztül a felhasználók itt is megnézhetik és módosíthatják a demográfiai kategóriákat, vagy akár teljes körűen le is állíthatják az érdeklődésen alapuló hirdetéseket. Az egy adott böngészőpéldányhoz társított érdeklődési és kikövetkeztetett demográfiai adatok a Google Display Hálózaton legutóbb meglátogatott webhelyeken - vagyis nem felhasználói adatokon - alapulnak, ezért idővel módosulhatnak. Magunk is a kikövetkeztetett érdeklődési és demográfiai kategóriákat használó cégek közé tartozunk, és továbbra is kötelességünknek érezzük, hogy a felhasználóknak a legteljesebb körű szabályozási lehetőségeket és átláthatóságot biztosítsuk.
Az érdeklődési kategóriákon alapuló marketinget (valamint az új demográfiai kategóriákat) egyelőre korlátozott bétafázisban kínáljuk, de folyamatosan dolgozunk azon, hogy egyre több hirdető futtathasson ilyen kampányokat.
Google AdWords Csapat
Frissítsd Google Advertising Professionals minősítésedet a Google Minősítési Programmal, még október 31. előtt
2010. szeptember 29.
Nemrégiben bevezettük
a
Google Minősítési Programot
, és nagy örömünkre szolgál, hogy a világ minden tájáról már több ezren letették az új vizsgákat, majd csatlakoztak a programhoz. Ez a minősítési program a Google Advertising Professionals program helyébe lép. Hogy kellő időt biztosítsunk az átálláshoz, a két programot párhuzamosan futtattuk egy hat hónapos türelmi időszakon keresztül, amely október végén jár le. Minősített státuszod megtartása érdekében, és az embléma további használatához meg kell felelned az új program
követelményeinek
.
Mi a különbség a két program között? A Google Minősítési Programmal a Google szakértői által írt, frissített oktatási anyagokat biztosítunk. Négy, a részletekre is kiterjedő vizsgát hoztunk létre az
AdWords kezelésével
kapcsolatban, ezek a következők: Alapvizsga, Keresési hirdetés - haladó vizsga, Vizuális hirdetés - haladó vizsga, Jelentéskészítés és elemzés - haladó vizsga. A vizsgák célja, hogy igazolják az ezen a területeken szerzett szakértelmet, és a
keresőmarketinggel foglalkozó ügynökségek
alkalmazottai egyre szélesebb körben felelnek meg ezen vizsgák követelményeinek.
Emellett bevezettük
Google Szakértőkereső szolgáltatásunkat
is, egy címtárat azzal a céllal, hogy segítsen a hirdetőknek a megfelelő ügynökség felkutatásában kampányaik kezelésére. Jelenleg minden feliratkozott Google Advertising Professionals szakértőnk tagja a Google Szakértőkeresőnek, azonban Október végével ez megváltozik.
Minden, Google Advertising Professionals programban minősített partnerünk figyelmét felhívjuk arra, hogy frissítsék minősítésüket a Google Minősítési Programmal. Ennek érdekében a vállalatnak eleget kell tennie a minimális
AdWords ráfordítási szintnek
, és legalább egy alkalmazottnak egyénileg minősítést kell szereznie a Google Minősítési Programban.
Amennyiben van olyan alkalmazottad, aki már minősítést szerzett a régi programban, itt a remek alkalom, hogy frissítse tudását a Google Minősítési Program segítségével. Ha mindezzel elkészültél, nincs más dolgod, mint frissíteni vállalati profilodat, hogy a hirdetők megtaláljanak a Google Szakértőkeresőben.
A vállalkozás exportálása 1. rész
2010. szeptember 28.
Ez a bejegyzés egy háromrészes, a vállalkozás nemzetközi exportálásáról szóló sorozat része, melynek témája, hogy mikor érdemes nemzetközi szintre bővíteni egy vállalatot? A kérdést egy kitalált példa segítségével próbáljuk megválaszolni.
Katrina egy finn bútortervező, aki egészen szép eredményeket ért el a bútorok Finnországban és Svédországban történő online értékesítésében. Hirdetési igényei kielégítéséhez a Google AdWords szolgáltatást használja. Eladásai az utóbbi időkben kissé visszaestek a gazdasági válság miatt. Katrinát elkezdi érdekelni az a lehetőség, hogy a kiesett értékesítéseket külföldi eladásokkal pótolja. Néhány skandináv versenytársa már sikeresnek mondható világszerte, ám Katrina terméke egyedi igényeket elégít ki, ugyanis Katrina újrahasznosított anyagokkal dolgozik. Létezik olyan eszköz, amely segíthet Katrinának kideríteni, hogy mely további európai piacokon lehet jelentős kereslet a termékeire?
Katrina úgy dönt, hogy gyors ellenőrzést végez a
Google Keresési Trendek
szolgáltatásban, amely idő és terület szerinti lebontásban mutatja a keresési mennyiségek mintázatait. Katrina jobb eredményeket talál az egyszerűbb "design bútor" kifejezésre, mint a konkrétabb "ökologikus design bútor" lekérdezésre. Lefordítja a kifejezéseket, és összehasonlít néhány nagy európai országot, például Franciaországot, Hollandiát, Olaszországot, Németországot és Spanyolországot.
Az országok összehasonlítása során kiderül, hogy 2004-től máig Hollandiában a legnagyobb (61) a "design bútor" kifejezés keresési mennyisége. Ezt Németország követi 57-es átlaggal. A 61 és az 57 a maximális 100 értékhez viszonyított átlagot jelenti. A diagram emellett emelkedő trendeket jelez Hollandiában, 2010. januári keresésmennyiségi csúcsponttal. Katrina örül, hogy az eszköz megerősíti azt, amit már eddig is tudott a holland és a német piacról.
Észben tartva ezeket az információkat, Katrina alaposabban megnézi a webhelye
Google Analytics
szolgáltatásban szereplő adatait. A Google Analytics szolgáltatás Látogatók szakaszának Térképfedvény jelentése megmutatja a különböző országokból érkező, a terméke iránt érdeklődő látogatókat. Mivel Katrina webhelyének finn és angol nyelvű változata is van, tudja, hogy a webhely a finnül nem beszélők számára is jól hozzáférhető. A Térképfedvény Hollandiával és Németországgal kapcsolatos adatainak az ellenőrzése során Katrina azt látja, hogy a múlt hónapban 75 német és 28 holland ember látogatta meg a webhelyét. További, webhelye iránt érdeklődő nemzetközi látogatók érkeztek még Írországból, Indiából és az Egyesült Királyságból. Katrinát bizonyos dolgok jelenleg megakadályozzák abban, hogy az Egyesült Királyság illetve Írország területén terjeszkedni tudjon, de örömmel veszi tudomásul, hogy ezen területeken belül is mutatkozik érdeklődés a termékei iránt. Katrina azt is gyorsan ellenőrzi, hogy milyen a Németországból érkező látogatók visszafordulási aránya, hogy megtudja, termékére irányuló kutatást hajtanak-e végre a látogatók, vagy a kezdőlap megtekintése után elhagyják a webhelyet. Hollandiában a visszafordulási arány 4%, amely nagyon alacsonynak számít. Ez azt is jelenti, hogy a 75 látogatóból 72 elég érdeklődést mutatott ahhoz, hogy a webhelyet a kezdőlapon túlmenően is felfedezze.
Katrina ezután a
Google Exportálás eszközét
használja, egy szintén ingyenes eszközt, amellyel a felhasználók az egész világra vonatkozóan megtekinthetik a keresési mennyiségeket és a CPC-ket. Katrina beírja a szülőföldjét, országa elsődleges nyelvét, a bútor kifejezés finn megfelelőjét, majd megadja az exportálási területet, ebben az esetben Európát. Az Exportálás eszköz a Google Kulcsszóválasztó, a Google Fordító és a Google Forgalombecslő ügyes kombinációja. A bal oldalon látható lehetőségmutató a legkézenfekvőbb terjeszkedési területet, ebben az esetben Németországot jelzi. A Google Keresési Trendekhez képest a fő különbség az, hogy ez az eszköz egy viszonylag rövidebb időszakra, körülbelül 30 napra fókuszál. Az eszköz az általánosabb kulcsszavakkal a leghatékonyabb, ezért Katrina a "design bútor" helyett a "bútor" kifejezést választja.
Katrinának az is mindjárt feltűnik, hogy a Németországban javasolt CPC jóval magasabb, mint a saját országában alkalmazott CPC-k. Ez teljesen logikus, mivel Németországban esetleg több bútorértékesítő vállalat hirdet az AdWords szolgáltatáson keresztül, mint Finnországban. Katrina ezzel elvégezte azokat a kezdeti kutatásokat, amelyek alapján megalapozottabban döntheti el, melyik piacra érdemes exportálnia. Következő lépéseivel az ezekbe az országokba történő terjeszkedés gyakorlati követelményeinek néz utána.
Nézz vissza ide, hogy három részből álló, A vállalkozás exportálása című sorozatunk második részét is elolvashasd!
Hile Cremers & Petlyánszki Gábor, Google AdWords Csapat
Az ügynökségek szemszögéből: Az AdWordsszel kapcsolatos tévhitek eloszlatása, 2. rész
2010. szeptember 27.
Az
előző blogbejegyzésben
a Projecter bemutatott négy olyan hiedelmet, amelyekkel az ügynökségek rendszeresen találkoznak a potenciális ügyfelek részéről. Ma ennek a vendégbejegyzés-sorozatnak a második, befejező részét olvashatjátok.
"Nincs pénzünk az interneten hirdetni"
Ez hasonlít az előző blogbejegyzésben ismertetett, költségkerettel kapcsolatos tévhitre. A Google AdWords számos, nagyon pontos szabályozási mechanizmust biztosít. Mindezek az AdWords kampányok a webhelyen vágyott művelet (például regisztráció, vásárlás, letöltés stb.) költségére optimalizálható. Miután megállapításra kerülnek a hirdetések marketingcélú költségei, valamint a cél CPA (CPA = ügyfél-szerzésenkénti költség), a kampány optimalizálható arra, hogy elérje vagy meghaladja a cél CPA-t. A legideálisabb esetben a költségkeret folyamatosan növekedhet, mindaddig amíg a ROI (beruházás megtérülése) megfelelő szinten van tartva.
"Mi csak ajánlás révén szerzünk új ügyfeleket. Ezért nincs szükség a webhelyünk reklámozására."
Ki tudja, hogy mennyi offline ajánlást kapnak napjainkban azok, akik ezt a nézetet vallják! Mostanság inkább ez a mottó az igaz: "ha egy vállalkozás nem található meg az interneten, akkor az nem is létezik". Nyilván, ha az offline ajánlások jelentik az új jövedelemforrások szerzésének egyetlen módját, akkor a vállalkozó érthetően nagyon fontosnak tartja azokat. Mindezek ellenére nem érdemes alábecsülni az online reklámozás erejét.
"Tehát az emberek mindig ugyanazt a hirdetést látják?"
Sokan azt hiszik, hogy csak egyetlen AdWords hirdetés hozható létre, és az fog megjelenni az összes kulcsszó esetén. Ez azonban nem igaz. Az AdWords sok más lehetőséget is kínál, így például a termékek és szolgáltatások konkrét, célzott hirdetéscsoportokkal való hirdetését is. A szöveges hirdetések pontos korrigálásának további módjai többek között a regionális és a nyelvi célzás, valamint a hirdetésmegjelenítés bizonyos időszakokra való korlátozása. Ha egy webhely esetén állandóan ugyanazt a hirdetést látod - akár különböző kulcsszavak megadása esetén is -, akkor feltételezhető, hogy az adott AdWords-fiók nem túl professzionálisan lett kialakítva.
"Kulcsszó = keresési lekérdezés = 1 szó?"
Az ügyfelek néha megdöbbennek azon, hogy a kulcsszavak több szóból is állhatnak. Pedig ez ráadásul igen gyakori eset. A kulcsszavak azok a szókombinációk/kifejezések az AdWords-fiókban, amelyek előidézik a hirdetés megjelenítését. A kulcsszóegyezési beállítások használata mellett a több szóból álló kulcsszavak felvétele is nagyon fontos. Először is megfigyelhető, hogy a felhasználók általában hosszabb, konkrétabb keresési lekérdezéseket írnak be (azaz például nem egyszerűen azt írják, hogy "nadrág", hanem azt, hogy "rövid szárú nadrág"). A keresési lekérdezés a Google keresőmezőjébe beírt szöveget jelenti. Másodszor: az ilyen jellegű kifejezések kattintásonkénti költsége (CPC) általában alacsonyabb, a kisebb versengés miatt. Ugyanígy: minél általánosabb egy kulcsszó, általában annál drágább a CPC-je is.
Az itt ismertetett kérdések meglepően sokszor merülnek fel. Ez azt mutatja, hogy a kulcsszómarketing működése továbbra is magyarázatra szorul. Tapasztalataink alapján azt mondhatjuk, hogy az ügyfélnek és az ügynökségnek egyaránt előnyös, ha világos az AdWords stratégiáról kialakított kép, és az megegyezik a kapcsolódó teljesítménycélokkal. Véleményünk szerint a Google online anyagai - ezt a blogot és az AdWords Súgót is ideértve - nagyon hasznos segítségnek bizonyulnak a témakör alaposabb megértésében. Természetesen ez igaz az AdWords témájú egyéb, specializált blogokra is.
A bejegyzés szerzői: Jasmin Schindler és Katja von der Burg, Projecter onlinemarketing-ügynökség
Ui.: AdWords ügynökségnél dolgozol vagy blogot írsz az AdWordsről? Szeretnél vendégbejegyzést írni az Inside AdWords Magyarország blogba? Ha igen, akkor használd ezt az
űrlapot
, és lépj kapcsolatba velünk javaslataiddal!
A közösségi hálózatok kihasználása
2010. szeptember 22.
A legutóbbi kutatások azt mutatják, hogy a legnépszerűbb online márkák közül három közösségi médiával kapcsolatos, ez jól jellemzi, hogy mennyire felszálló ágban vannak manapság a közösségi hálózatok.
Ez a számok nyelvére lefordítva azt jelenti, hogy a világ jelenleg több mint 110 milliárd percet tölt el a közösségi hálózatokon és blogokon. Ez a teljes interneten töltött idő csaknem egynegyede (23%). Az ilyen webhelyeken eltöltött idő évente 66 százalékkal nőtt. Az ismert népszerű hálózatok közé tartozik többek között a Facebook, az Orkut, a YouTube, a MySpace, a Twitter és a LinkedIn.
Miben rejlik az ereje ezeknek a 21. századi levelezőrendszereknek?
Már maga a magánszemély is rendkívüli értéket képvisel, ez az érték azonban nagyságrendekkel nő az általa továbbított linkek számának arányában. Az ilyen linkek különféle potenciális tevékenységekbe ágyazódnak, például: ismerősök, videók, képek, üzenetek, megosztások. Az ilyen webhelyek tehát a "vízeséseffektus" alapján működnek: két pár közötti kapcsolatból kiindulva a párokon belüli linkekig, valamint a különböző típusú ágak sorozatszerű összekapcsolásig, mely kiváltja a művelet terjedését beindító végső dominóeffektust.
Hogyan használhatod fel a közösségi hálózatot az online hirdetés során?
Még ha országok szerinti eltérések meg is figyelhetők (az Orkut sikerének köszönhetően például Brazíliában a legmagasabb (86%) azon internetfelhasználók aránya, akik közösségi hálózatokat látogatnak, míg a Facebook elérése, szemben az angol nyelvterületekkel, Olaszországban a legmagasabb), a trend elsődleges értelmezése nem változik. A közösségi hálózatok nyújtotta lehetőségekkel élni, a szervezeted elérését és láthatóságát ilyen módon növelni - nagyon vonzón hangzik.
Hogyan?
A hirdetőknek ott kell
jelen lenniük
, ahol a felhasználók vannak, és ahol a legtöbb idejüket töltik. Ez azt jelenti, hogy a közösségi hálózatokat kiegészítő információforrásnak kell tekinteni, amelyek segítségével még jobban testreszabhatod a
vizuális kampányaidat
. Mivel a szóbeszéd az interneten még gyorsabban terjed, nagyon fontos, hogy a
Display Hálózaton
is jelen legyél. Az elérhető webhelyek széles választékával, valamint a rendelkezésre álló, elképesztően pontos célzási lehetőségek segítségével te is könnyen "társaságivá válhatsz" olyan módon, hogy az AdWords
elhelyezés eszközével
azonosítod, hogy az internet mely helyén találhatók a felhasználóid. A
kiválasztott elhelyezése
k
segítségével tulajdonképpen arra nyílik lehetőség, hogy kiválaszd a Display Hálózat azon konkrét oldalait, amelyeket el szeretnél érni. Az eszközzel megcélozhatsz például videoelhelyezéseket egy szöveges hirdetéshez a YouTube-on (azon országokban, ahol ez az opció elérhető), megcélozhatod az összes webhelyet egy adott kategórián vagy témán belül, vagy megcélozhatod egy adott weboldal adott elhelyezését, amely kiemelten fontos kampányod sikerességéhez. A
friss adatok
azt mutatják, hogy több mint 10,2 milliárd videót közvetítettek online az Amerikai Egyesült Államokban 2010 júniusában, amely 1,3 százalékos növekedést jelent az elmúlt év hasonló adataihoz képest. A legjobb online márka 2010 júniusában az egyedi felhasználók részére pedig a
YouTube
volt, amelyet a Yahoo! és a Facebook követett.
Így aztán a kívánt közönség azonosítását követően el kell érned őket az interneten, miközben információt keresnek, vagy véleményeket és javaslatokat osztanak meg egymással. Maradj a Display Hálózaton minél tovább, és hass rájuk a szóbeszéd kialakulása előtt, közben és után.
Növeld és szabd testre a Display Hálózaton való jelenlétedet, hogy kihasználhasd azt az érdeklődést, amelyet a közösségi hálózatok generálnak webhelyed iránt. Ne feledd: minél inkább ott vagy, annál több hasznot érhetsz el!
Veronica Diquattro & Petlyánszki Gábor, Google AdWords csapat
Mire figyelj, ha több fiókban is banki utalással végzed a befizetéseket?
2010. szeptember 21.
Mostanában viszonylag sok kérdés érkezett hirdetőinktől, hogy több fiók kezelése esetén, a banki átutalással befizetett összegek nem a helyes fiókokban lettek jóváírva. Ezzel a jelenséggel kapcsolatban szeretnénk most némi tanáccsal szolgálni számotokra.
Sokan jelezték, hogy bár a megjegyzés rovatba beírták a fiókazonosítót az összeg mégsem a megfelelő fiókban lett jóváírva. Bár mindenképp ajánlott feltüntetni az azonosítót, ahhoz, hogy az összeg biztosan a jó fiókban kerüljön jóváírásra ez önmagában még nem elég. A legfontosabb, hogy az összeget mindig az adott
fiókhoz kapcsolódó bankszámlaszámra
utald, mivel a gyorsabb és egyszerűbb ügyintézés érdekében minden fiókhoz hozzárendelünk egy egyedi, virtuális bankszámlaszámot. Az esetek 99%-ban abból adódik a probléma, hogy a hirdetők a korábban megszokott számlaszámra utalják, egy valójában másik fiókba szánt befizetést, nem tudván, hogy így nem a megfelelő fiókba végeznek utalást. Éppen ezért kérjük, hogy amennyiben banki átutalással szeretnéd befizetéseidet intézni egyszerre több fiókban is, mindig ellenőrizd le, hogy biztosan a jó számlaszámra utalod a kívánt összeget. Ezt nagyon gyorsan megteheted, miután a Számlázási összesítőben a "Végezzen el egy befizetést" linkre kattintasz. Azon fiókokban, melyekben már aktiválódott az új
számlázási kezelőfelület
, a "Befizetés" gombra kattintva találhatod meg a bankszámlaszámot.
Mit tehetsz ha már „megtörtént a baj”?
Először is győződj meg róla, hogy a befizetés jóvá lett írva valamely általad kezelt fiókban. Az átutalásokat általában 3-5 munkanapon belül tudjuk jóváírni, ezért érdemes gyakran ellenőrizni, hogy az összeg szerepel-e már a Számlázási összesítődben. Amint meggyőződtél arról, hogy az összeget jóváírtuk, vedd fel a kapcsolatot az AdWords
Ügyfélszolgálattal
, s pontosan írd meg, hogy mely fiókba szántad a befizetést, annak pontos összeget, s végül, hogy mely fiókban lett ténylegesen jóváírva. Amennyiben még nem kezdted meg az összeg felhasználását a téves fiókban, kérheted a befizetés átvezetését a helyes fiókba. Ugyanakkor, ha már megkezdődött az összeg felhasználása, az átvezetés már nem lehetséges. Ekkor a következő lehetőségek állnak még rendelkezésedre:
Az összeget természetesen minden gond nélkül felhasználhatod a téves fiókban
Leállíthatod a kampányaidat a rossz fiókban és kérheted a fennmaradó összeg visszatérítését.
Az előre történő fizetésekről bővebb információt
itt
találhatsz.
Petlyánszki Gábor
, magyar AdWords csapat
AdWords Hirdetési Szemináriumok – mostantól haladó szinten is
2010. szeptember 16.
2009
decemberében útjára indítottuk
az
Adwords Hirdetési Szemináriumokat
, ahol a jelentkezők minősített szakértőktől tanulhatják meg a hirdetési program használatát. A tréningeket elsősorban kezdő felhasználóknak szántuk eddig, akik még nem ismerik az AdWords-öt vagy eddig csak maguk próbálkoztak hirdetéskészítéssel.
Az indulás óta 330 főt képeztünk az AdWords szemináriumokon.
Októberrel kezdődően azoknak is kínálunk képzést, aki már (a kezdő szemináriumon vagy más módon) elsajátította az online marketing alapismereteit és szeretne elmélyültebb AdWords-tudást elsajátítani.
A haladó tréningeken javasolt a laptop használata, így a kiscsoportos képzések lehetővé teszik a résztvevőknek, hogy saját kampányaikkal kapcsolatos, gyakorlati kérdéseikre is választ kapjanak.
A haladó tréningeket – a kezdőhöz hasonlóan - az AdWords hirdetési program Google által kiválasztott szakértői (Fehér Márton –
Online Marketing Akadémia
és Gandera Balázs –
Intren Kft.
) tartják. A kezdő képzés ára változatlanul 29.600 Ft + ÁFA, míg a haladó képzésé 39.200 Ft + ÁFA. A résztvevők mindkét tréning típus esetén kapnak egy-egy 14.000 Ft-os, új és régi fiókokban egyaránt felhasználható Google AdWords kupont.
A nyolc tanórás tréning során érintett fő témák: display kampányok, haladó konverzió optimalizálás, remarketing, AdWords Editor, hirdetésbővítmények és egyéb trükkös megoldások, újdonságok.
Az első két haladó szeminárium időpontja 2010. október 1. és 29., melyre a
http://www.google.hu/adwords/szeminariumok
weboldalon lehet jelentkezni.
Továbbá folytatjuk a kezdő szemináriumokat is, melyek időpontjai szintén megtalálhatók a weboldalon.
Erna
, marketing csapat
Miért nem látom a hirdetésem ???
2010. szeptember 15.
Jártál már úgy, hogy kerested a hirdetésedet, és már-már kétségbeestél, mert nem találtad? Ha jártál is már így, ne aggódj - van megoldásunk a problémára!
Mindenekelőtt hagyd abba a hirdetés keresését a Google-on, ez ugyanis csak tovább rontja a helyzetet, mivel így csak sok kattintás nélküli megjelenítést halmozol föl. Emiatt a hirdetésedet rendszerünk nem odaillőnek fogja tartani, mivel nagyon sok megjelenítést halmoz föl, de senki nem kattint rá. Ebből következően a hirdetés egyre ritkábban fog megjelenni a számítógépeden. Más szóval: ha folyamatosan rákeresel a hirdetésedre, azzal a hirdetésed pozícióját és a fiókteljesítményedet is negatívan befolyásolod.
Javasoljuk, hogy a
Hirdetés-előnézeti eszközt
használd első lépésként, ha az a gyanúd, hogy a hirdetésed nem jelenik meg.
Ha ezzel az eszközzel már végeztél ellenőrzést, második tanácsunk a nem megjelenő hirdetések ügyében az, hogy próbáld ki másik hatékony eszközünket, mely a "Lehetőségek" lapról vagy a fiókodban lévő egyes kulcsszavak mellől érhető el - ez a
Hirdetésdiagnosztikai eszköz
. Az eszköz azonnal választ ad arra, mely kulcsszavak nem jelenítik meg a hirdetésedet, és az okokat is taglalja.
Miután ezt a két fontos ellenőrzést elvégezted, készen állsz a lehetséges okok feltárására és a probléma kiküszöbölésére. A hetes igazi szerencseszám: az AdWords szó is hét betűből áll, úgyhogy mi is hét könnyen megjegyezhető pontban foglaljuk össze a tudnivalókat!
1. A hirdetések jóváhagyása
: ellenőrizd a hirdetés jóváhagyási állapotát: lépj a "Kampányok" lapra, és válaszd a "Hirdetések" fület, majd az "Állapot" oszlopot. Ha az "Elutasított" üzenetet látod, ellenőrizd az okokat, s közben tartsd szem előtt a
Hirdetési irányelveinket
. Miután feltártad a probléma okát, módosítsd hirdetésed, így beküldheted újbóli elbírálásra vagy csak egyszerűen hozz létre egy új hirdetést.
2. A kampányod állapota
: ellenőrizd, hogy a kampányaid nincsenek
szüneteltetve vagy törölve
.
3. Célzási beállítások
: ellenőrizd a kampány földrajzi és nyelvi beállításait. Ha a hirdetésedhez beállított földrajzi terület (ország, város) nem egyezik meg a te IP-címedhez tartozó beállítással, akkor a keresésedre nem fog megjelenni a hirdetés. Hasonlóképpen, ha a kampányodban beállított nyelv eltér az általad a Google keresési beállításainál megadott nyelvtől, akkor nem fogod látni a hirdetést.
4. Optimalizáld a minőségi mutatódat
: mindig ellenőrizd a kulcsszavaid
minőségi mutatóját
. Előfordul, hogy a hirdetés valójában megjelenik, csak nem az első oldalon. Ennek az alacsony minőségi mutató lehet a fő oka, amely miatt a hirdetés nem tudja legyőzni az aukcióban részt vevő versenytársakat. A hirdetés pozíciójának a napi költségkeret emelése nélkül történő javításához javasoljuk, hogy a mutató
optimalizálására
koncentrálj.
5. A napi költségkeret elérése
: A hirdetés megjelenítése jelentősen függ a napi költségkerettől. A hirdetés megjelenítése egyszerűen megszakad, ha a napi költségkeret kimerül. Előfordulhat, hogy a hirdetésed nagyon jól teljesít, és sokan rákattintanak, amitől a hirdetés megjelenítése leáll, mivel a napi költségkeret kimerül. A probléma megoldásához egyszerűen emeld meg a napi költségkeretedet, vagy optimalizáld kulcsszavaidat az
átlagos CPC
csökkentése érdekében.
6. Fizetési nehézségek
: ellenőrizd, hogy utólagos fizetésű fiókodban teljesülnek-e a befizetéseid (ellenőrizd a megadott hitelkártya hitelkeretét, lejárati dátumát).
Tartalék hitelkártya
hozzáadásával kiküszöbölheted a hirdetés megjelenítésében bekövetkező kimaradásokat. Ha fiókodban az
előre történő fizetési módot
választottad, ellenőrizd, hogy elegendő pénz van-e a fiókodban.
7. A Fiókod állapota
: ha nemrég hoztad létre a fiókodat, lehet, hogy azért nem jelennek még meg a hirdetések, mert a fiókodat biztonsági okokból ellenőriznünk kell. Szakembereink minden újonnan létrehozott fiókot ellenőriznek, és a fiók létrehozását követő néhány napban akadozhat vagy teljességgel ki is maradhat a hirdetések megjelenítése.
Helena Rosado,Veronica Diquattro, Petlyánszki Gábor - A Google AdWords csapat
A hirdetési irányelvekről, avagy milyen is egy jó hirdetés ?
2010. szeptember 14.
A mai napon egy újabb kiemelt fontosságú témát fogunk körüljárni, amely közvetlenül befolyásolhatja kampányaid sikerét. Ha hirdetéseid megjelenítése ugyanis akárcsak egy percre is leáll, fennáll annak a veszélye, hogy fontos üzleti lehetőségektől esel el.
A hirdetéseid jóváhagyáshoz a legfontosabb kritérium nem más, mint a gyakorlatias gondolkodás. Mindenekelőtt mindig legyél jó előre felkészülve a lehetséges forgatókönyvekre. Ha nagyon sürgős kampányaid vannak, amelyeknek egy meghatározott dátumon kell futniuk (például akciós ajánlatok vagy szezonális kampányok), hirdetéseid jó előre küldd be, a jóváhagyás folyamata ugyanis esetenként a megszokottnál tovább is tarthat. Ne feledd, hogy a szüneteltetett kampányokban szereplő hirdetéseket a rendszer nem ellenőrzi! Hasznos lehet a hirdetések módosítása esetén inkább egy új hirdetést létrehozni, és a régit egészen addig hagyni futni, amíg az új nem kap jóváhagyást. Ilyen módon a hirdetések mindig futni fognak, mivel a rendszer az újonnan létrehozott hirdetéseket és a módosításon átesett meglévő hirdetéseket is
automatikusan elküldi (újbóli)
ellenőrzésre. Ezért ha egy hirdetés állapota "
ellenőrzésre vár
", akkor az a Google keresési oldalain megjelenhet, a keresési partnereinknél és a Display Hálózat elhelyezésein azonban mindaddig nem lesz látható, amíg nem ellenőrizzük, és nem hagyjuk jóvá a hirdetést.
A következő fontos lépés a hirdetési irányelvek ismerete. Ügyelj rá, hogy mind mennyiség, mind minőség tekintetében a megfelelő mércét kövesd. Ez azt jeleneti, hogy figyelned kell a hirdetés típusának megfelelő konkrét
irányelvekre
, hogy a hirdetésed biztosan megjelenjen. Nézd át a hirdetések létrehozása során leggyakrabban elkövetett hibákat, hogy te már biztosan ne okozz csalódást az ügyfeleidnek.
A
hirdetésre vonatkozó legfontosabb irányelvek
: soha ne használd hibásan a nagybetűket, és ne alkalmazz nem szabványos nyelvtant, helyesírást, szótagolást, szimbólumokat vagy írásjeleket.
IGEN
NEM
Linkekre vonatkozó irányelvek
: mindig győződj meg róla, hogy a cél URL-címe működik, és hogy a megjelenített URL-ben és a cél URL-ben szereplő domain megegyezik.
Tartalmi irányelvek
: ellenőrizd az országára vonatkozó konkrét irányelveket, az egyes országokra ugyanis más-más irányelvek vonatkoznak. Ellenőrizd előre, hogy terméked / szolgáltatásod az adott országban engedélyezett-e vagy tiltott.
TILTOTT:
Vedd figyelembe, hogy az irányelvek a szöveges-, a képes-, a videó- és a mobilhirdetésekre egyaránt vonatkoznak. Ezenkívül a nem szöveges hirdetések esetében kiegészítő irányelveket is figyelembe kell venni. Íme néhány kapcsolódó szempont.
Képes-/flash-hirdetések
:
A választott képméret területének egészét el kell foglalniuk.
Az "egérmutató mozgását szimuláló hatásokat" a felhasználóknak kell elindítaniuk. A hirdetések nem szimulálhatnak egér- és számítógép-műveleteket, például az egérmutató mozgását
A képes hirdetéseknek és a kapcsolódó webhelyek tartalmának meg kell felelniük a
Korhatár nélküli
besorolás követelményeinek.
Animáció hossza: Az animált hirdetések legfeljebb 30 másodpercesek lehetnek (15-20 képkocka/másodperc sebesség mellett), majd ezután a hirdetésnek állóképnek kell maradnia
Videohirdetések
:
Videohirdetésed hangrészét a rendszer a hirdetésre történő felhasználói kattintást követően játssza le
A nyitókép mérete legfeljebb 50 KB lehet, a formátumának pedig a következőket választhatod: .JPEG, .PNG vagy .GIF
A nyitókép ugyanakkor nem tartalmazhat animációt
A videohirdetések legfeljebb 4 percesek lehetnek. A videohirdetés videorészét akkor játssza le a rendszer, ha a felhasználó rákattint a képre, az URL-re vagy a Lejátszás gombra.
Mobilhirdetések
:
A hirdetések címsora maximum 18 karakterből állhat.
A leírássorok maximum 18 karakterből állhatnak.
A megjelenített URL hossza legfeljebb 20 karakter lehet.
A hirdetésben megadott vállalkozásnévnek pontosan meg kell egyeznie a vállalkozásod nevével. Ha vállalkozásod nevét rövidítésként adod meg, akkor a rövidítésnek ugyancsak pontosan meg kell felelnie a hirdetett vállalkozásnak. A vállalkozásnév mező nem használható a szöveges hirdetés szövegsoraként.
A legutolsó, de éppoly fontos összetevő pedig az, hogy mindig legyél naprakész a legfrissebb irányelv-módosítások tekintetében - hogy egyszerűbbé tegyük ezt, a Súgóban megnyitottunk egy
új irányelveket tartalmazó szakaszt
, ahol az összes fontos módosítás megtalálható, hogy ne maradj le semmiről
Veronica Diquattro & Petlyánszki Gábor
, AdWords csapat
Az AdWords Kampánykísérletek globális megjelenése
2010. szeptember 13.
Nagy örömmel jelentjük be az AdWords Kampánykísérletek (ACE) globális megjelenését. Az AdWords Kampánykísérletek egy ingyenes eszköz, amely megkönnyíti a kulcsszavakon, ajánlatokon, hirdetéscsoportokon és elhelyezéseken végzett módosítások hatásának pontos tesztelését és mérését.
Hogyan segíthet az AdWords Kampánykísérletek eszköz?
Az utóbbi három hónap során a bétatesztelésben részt vevő felhasználók azt jelentették, hogy az AdWords Kampánykísérletek eszköz segítségével nagyobb magabiztossággal meg tudták állapítani kampánymódosításaik hatásait, ezáltal könnyebb lett és kevesebb kockázattal jár a különböző stratégiák kipróbálása, illetve a gyakoribb optimalizálás.
Az AdWords Kampánykísérletek eszköz nélkül az optimalizálás hatásait jellemzően a főbb mutatók összehasonlításával szokták kiértékelni a kampánymódosítások előtt és az azok után 2-4 héttel fennálló állapotra vonatkozóan. A módosítások eredményeinek az ezen főbb mutatókban jelentkező különbségek tekinthetők. Azonban a kereslet változásai, az egyéb marketinges és értékesítési promóciók, a versenytársak taktikájának módosulása, vagy akár az időjárás hatásai is megbonyolíthatják a helyzetet.
Az AdWords Kampánykísérletek eszközzel a kísérleti kampányod és az eredeti kampányod egymás mellett futnak egy egyidejű felosztott tesztben. Az egyes felosztások forgalmának százalékos arányát, illetve a tesztelni kívánt változtatásokat Te határozhatod meg. Ez a felosztásos megközelítés lehetővé teszi, hogy rövidebb teszteket futtathass, amelyek ott kezdődnek és ott érnek véget, ahol szeretnéd, ily módon kiszűrve a szezonális változások és az egyéb tényezők hatását. Ezáltal pontosabb hatásbecslésekhez juthatsz, és az év során több lehetőséged lesz a teljesítmény tesztelésére, illetve javítására.
Kísérleteket a Keresési és a Display Hálózatban futtatott kampányokhoz is beállíthatsz.
Rövidesen minden hirdető számára megjelenik a Kampánybeállításoknál az AdWords Kampánykísérletek lehetőség. Ha további tájékoztatást szeretnél kapni az új funkcióról, kérjük tekintsd meg a
Súgó GYIK-témaköreit
.
A harmadik féltől származó követés támogatása
Amennyiben harmadik féltől származó követést alkalmazol AdWords hirdetéseidhez, az értékkövetési paramétert {aceid} használhatod cél URL-jeidben, hogy meghatározd, mely kattintások származnak a kampány kísérleti, illetve kontroll részéből. Ezután szegmentálással, illetve összehasonlítással megvizsgálhatod a kísérlet hatását a követési rendszeredben elérhető paraméterekre. További tájékoztatásért keresd fel
Súgónkat
.
Petlyánszki Gábor, magyar AdWords csapat
A havi költségkeretről...
2010. szeptember 10.
Az évek során sok hirdetőnk mondta el nekünk, hogy szeretné, ha minden hónapban azonos összeget kellene fizetnie. Örömhírünk van e felhasználóink részére:
hamarosan
bevezetjük a kampányokra vonatkozó havi terhelési korlátot, amelyet rendszerünk a napi költségkeret alapján, automatikusan számít ki.
Ha napi költségkereted egy teljes hónapig változatlan, akkor a Google úgy állítja be a havi terhelési korlátot, hogy a napi költségkeretet megszorozza 30,4-gyel, amely a hónapok napjainak az átlagos száma (365 nap / 12 hónap = 30.417 nap). Ha például napi költségkereted 2000 forint a teljes hónapra, akkor az adott hónapra legfeljebb 60 800 forint összeget számítunk fel (2000 forintos napi költségkeret * 30,4 átlagos nap havonta). Mint mindig,
a tényleges napi ráfordítás ettől eltérhet
.
A fiókok a következő néhány hétben fognak átállni a havi terhelési keret alkalmazására. Ha módosítod a költségkeretedet a Kampánybeállításoknál, akkor egy eszközleírás lesz látható, amely tájékoztat a módosításról.
A módosításról a
havi terhelési korlátról szóló GYIK
, valamint a
költségkeret módosításának a hatásait bemutató GYIK
tartalmaz további információt.
Petlyánszki Gábor
, magyar AdWords csapat
Középpontban az AdWords Keresési csatornák - 1. rész
2010. szeptember 9.
Nem is olyan régen jelentettük be, hogy új szakasz jelenik meg az AdWords jelentéskészítési funkciói között, melynek
AdWords Keresési csatornák
a neve. A mai napon ezekről a kiemelkedően hasznos jelentésekről szeretnénk részletesebben szólni.
Mik is azok a Keresési csatornákról szóló jelentések?
A Keresési csatornák azt mutatják meg, hogy milyen, az AdWords szolgáltatásból érkező kattintási és oldalmegjelenítési műveletek eredményeztek konverziót a webhelyeden. Konverzió lehet a befejezett vásárlás, egy űrlap beküldése, a webhelyen töltött idő stb.. A konverziók alapjául az a végrehajtott (egy vagy több) művelet szolgál, amelyet az AdWords
Konverziókövetés
szolgáltatásában határoztál meg, vagy
Google Analytics-fiókod céljai közül importáltál
az AdWords szolgáltatásba.
Végre nem csak az értékesítés/lead előtti utolsó kattintásokról, hanem az AdWords-fiókodban szereplő bármely kulcsszóról, hirdetésről és kampányról is megtudhatod, hogy mennyit ér.
Miért hasznosak a Keresési csatornák adatai?
A hagyományos konverziós jelentések csak az ügyfeleid által a hirdetésedre leadott utolsó kattintásra koncentrálnak. A Keresési csatornák segítségével végre azt is megtudhatod, mi történt az utolsó kattintás előtt!
Mielőtt végrehajtottak egy vásárlást vagy kitöltöttek egy űrlapot a webhelyeden, ügyfeleid alighanem több alkalommal is keresést hajtottak végre a Google-ban. Vagyis minden bizonnyal különféle kulcsszavakra kerestek rá, és lehet, hogy AdWords-fiókod több hirdetésére is rákattintottak, mielőtt teljesítették volna az általad meghatározott konverziót/műveletet.
A keresési csatornákról szóló jelentések erről a kattintási és oldalmegjelenítési viselkedésről, valamint a webhelyeden végrehajtott konverziókhoz szükséges időről nyújtanak felvilágosítást, továbbá azt is megmutatják, hogyan segítik egymást hirdetéseid, kampányaid és kulcsszavaid a konverziós művelet során.
Tipp:
Egy jól felépített AdWords-fiók nagyban hozzájárulhat ahhoz, hogy a lehető legtöbbet hozhasd ki az AdWords keresési csatornákról szóló jelentéseiből. Nézd meg
ezt a videót
, amely a fiókelrendezés javításával kapcsolatban tartalmaz tippeket.
Ezenkívül üzleti döntéseket célszerű csak a megfelelő adatmennyiség alapos vizsgálatát követően meghozni. Ha például egy nap helyett egy hónap adatait nézed meg, akkor várhatóan részletesebb képet tudsz majd kialakítani magadban a fiókodban zajló eseményekről.
Az AdWords keresési csatornákról szóló jelentéseinek értelmezése
Először is, hadd magyarázzuk meg az ezekben a jelentésekben elérhető új mutatók némelyikét:
Segítő kattintások
: A Google AdWords keresési hirdetésedre leadott azon kattintások, amelyek a konverziót megelőző "utolsó kattintás" előtt történtek.
Segítő megjelenítések
: A keresési hirdetéseid azon megjelenítései, amelyekre a konverziót megelőzően nem történt kattintás.
Útvonal hossza
(Kattintások)
: A fiókodban lévő AdWords keresési hirdetésre a konverziót megelőzően leadott kattintásoknak az összesített száma (beleértve az "utolsó kattintást" is).
Segített konverziók
: Azon konverziók száma, amelyeket egy bizonyos kampány, hirdetéscsoport vagy kulcsszó segített. A segített konverziók nem tartalmazzák az utolsó kattintással elért konverziókat.
Konverziók
az utolsó kattintással: Azon konverziók száma, amelyek esetén egy bizonyos kampány, hirdetéscsoport vagy kulcsszó szerepelt közvetlenül megelőző keresési hirdetésre leadott kattintásként.
A Keresési csatornák kapcsán bevezetett új kifejezések teljes körű szószedete
ebben a súgócikkben
található.
Nézzünk akkor meg néhányat az új jelentések közül...
Az alábbiakban az AdWords keresési csatornákról elérhető kilenc jelentéséből csupán kettőt emelünk ki, amelyek átfogó képet nyújtanak a konverziós útvonalról elérhető alaposabb információkról.
Segítő kattintások és megjelenítések jelentés
Megmutatja az AdWords-fiókodban szereplő egyes kulcsszavakhoz, hirdetéscsoportokhoz és kampányokhoz tartozó segítő kattintások és segítő megjelenítések számát
Megállapíthatod, mely kampányok segítik elő a leghatékonyabban a konverziókat, és ennek fényében módosíthatod az ajánlattétellel és a költségkerettel kapcsolatos beállításaidat
Optimalizáld úgy a kulcsszólistáidat, hogy a kiemelten jól teljesítő kulcsszavak különböző változatai mindenképpen szerepeljenek rajtuk
A leghatékonyabb útvonalak jelentés
Megnézheted, hogy a kulcsszavak, hirdetéscsoportok és kampányok milyen kombinációjára kattintottak a konverzió előtt
Megtudhatod, hogyan teljesítenek a márkanevet tartalmazó kampányok az általánosabb kifejezéseket tartalmazó kampányokhoz képest
Ha együtt szerepelteted a márkakifejezéseket az általános kifejezésekkel, mérlegeld a külön kampányokba történő bontást, úgy ugyanis további rálátást nyerhetsz
Mi lehet a következő lépés:
Ha már beállítottad a Konverziókövetést, vagy importáltad a Google Analytics szolgáltatásban szereplő céljaidat az AdWords szolgáltatásba, jelentkezz be Google AdWords-fiókodba, majd látogass el a "Jelentések készítése" lapra, és válaszd a "Konverziók" parancsot.
A következő oldal bal szélén válaszd a "Keresési csatornák" lehetőséget
A bal oldalon felsorolt kilenc jelentéstípuson végignavigálva további információt kaphatsz arról, hogyan segítik hirdetéseid és kulcsszavaid a webhelyeden rögzített eladásokat/leadeket
Értékeld ki újból a kulcsszavaidat és a hirdetésszövegedet ezeknek az adatoknak a figyelembe vételével, majd ennek fényében módosítsd az AdWords programon belüli fiókbeállításaidat, vagy optimalizáld a hirdetéseket és a kulcsszavakat
Evelyn O’Keeffe, Google Analytics csapat.
Munkatársakat keresünk!
2010. szeptember 2.
A dublini magyar AdWords csapat munkatársakat keres
Advertising Operations Associate
pozícióba. A pozíció leírása és a feltételek alább olvashatók angolul:
As an Advertising Operations Associate, you help the OSO team better serve Google's worldwide user base for our AdWords product. This fast-paced sales and support team quickly identifies and resolves customer concerns and contributes to the growth of our programs. Your objective is to continue to hone your account management and relationship-building skills, supporting some of Google's top advertisers and agencies by providing the best possible service via phone, email, or chat. Your specific responsibilities could include managing advertiser accounts, developing compelling advertising solutions for brand advertisers, or developing scalable support solutions. You work within a diverse team with colleagues throughout Europe, sharing your advanced knowledge of Google products and advising your clients on the best strategy for them to achieve their desired results. Among your many attributes, you are a self-starter who is comfortable with a rapidly changing environment, and you have a strong desire to learn. You also bring experience in customer service, sales, marketing, or consulting.
You will potentially have the opportunity to participate in the Online Media Associate Program (OMAP) which is for recent and experienced graduates. This 2.5 year career development program provides an insight into online business, advertising, and new technologies. The program offers an introduction to managing business operations with some of the most innovative products on the market. It is designed to help Googlers develop the professional and job-specific skills needed for their initial and future roles. Online Media Associates will be part of a lively, accommodating and collegial team environment.
Responsibilities:
Provide outstanding customer service and sales support to Google's advertisers, publishers, and/or users.
Manage customer inquiries by phone, e-mail, and/or live chat.
Collaborate with Specialists, Engineers, and Product team members on new feature development.
Implement creative ways to improve our client relationships and increase revenue by upselling and promoting other Google products.
Provide strategic advice and help solve technical issues by working closely in a consultative role with key clients.
Requirements:
BA/BSc degree or equivalent with a strong academic record.
Fluency in written and spoken English; fluency in the language of the market you will be supporting or more additional languages.
Demonstrable experience in customer support, account management (direct and/or offline), marketing (product direct and/or offline), marketing project management, or consulting.
Proven ability to manage multiple projects at a time while paying strict attention to detail.
(EEA work authorisation is required for roles supporting EEA markets.)
A pozícióra
ezen az oldalon
várjuk a jelentkezéseket. Ami pedig a munkahelyi légkört illeti:
Címkék
***haladóknak***
***kezdőknek***
***mélyvíz***
+1
a kereső
adaptív hirdetés
AdMob
Advertising Week
AdWords
AdWords Editor
AdWords Kezdőknek Sorozat
AdWords Online Tanterem
AdWords promóciós kódok
AdWords Számlázási beállítások
AdWords Szerkesztő
AdWords tutorials
AdWords Videóhoz
Ajánlatkorrekció
ajánlattétel
Ajánlattételi stratégia
Aktuális
Alkalmazás
analytics
Android
Applikáció
Automatikus ajánlattétel
Autómatikus ajánlattétel
bejelentés
belsőlink-bővítmény
bemutatkozás
Bővített URL
bővítmények
Case Study
cél-ROAS
céloldal
célzás
chat
click-to-call
CPA
demográfiai
DFSA
dinamikus keresési hirdetések
Dinamikus remarketing
display-hirdetések
esettanulmány
eszközök
eszközökön keresztüli tevékenységek
ETA
Fejlesztések
Firebase
fórum
frissítési központ
gépi tanulás
Gmail
Gmail-hirdetések
Google AdWords
Google AdWords oktatás
Google AdWords Oktatóközpont
Google Adwords tutorials
Google AdWords Webinárium
Google Analytics
Google Display Network
Google I/O
Google Maps
Google Minősítési Program
Google Partners
Google Performance Summit
Google Play
google+
GYIK
hatékonyság
helybővítmény
helyi célzás
hirdetésbővítmények
hirdetésformátumok
hirdetéspozíció
Híváskonverzió
hozzárendelés
idő alapú célzás
innováció
irányelvek
jelentések
kampánykísérletek
kampánymenedzsment
kampányszintű közönséglisták
Kampányvázlatok
Karácsony
képernyőmegosztás
kérdőív
Keresési Trendek
kezelőfelület
Kiterjesztett szöveges hirdetések
konvertált kattintás
konverzió
konverziókövetés
Közönség célzása
kulcsszavak
kupon
kutatás
márkanövekedés
minőségi mutató
Mobil
Mobil Március
mobilajánlat
mobilhirdetés
mobiloptimalizálás
non-profit
Online szeminárium
optimalizálás
Partner-jelvény
Payment API
piacon belüli szegmensek
promóciós kredit
Remarketing
Reszponzív hirdetések
RLSA
Salesforce
sikertörténet
Smart Bidding
SMS
súgó
számlázás
Szöveges hirdetések
tartalmi hálózat
Telefon
telefonos kapcsolatfelvétel
továbbfejlesztett kampányok
tömeges szerkesztés
TrueView
TrueView tevékenységhez
TrueView-felfedezési hirdetés
Tudtad-e ?
új adwords
Új termékek
Újdonság
univerzális alkalmazáskampány
URL-kezelés
Ügyfélegyezés
Ügyfélközpont
ügynökségeknek
üzenetbővítmény
vendégbejegyzés
visszajelzés
Webhely-optimalizáló
webinárium
YouTube
Archive
2017
máj.
2016
dec.
nov.
okt.
szept.
aug.
júl.
jún.
máj.
márc.
febr.
jan.
2015
dec.
nov.
okt.
szept.
aug.
júl.
jún.
máj.
ápr.
márc.
febr.
2014
szept.
aug.
máj.
márc.
2013
dec.
nov.
okt.
szept.
júl.
jún.
máj.
ápr.
márc.
febr.
2012
dec.
nov.
okt.
szept.
aug.
jún.
máj.
ápr.
márc.
febr.
jan.
2011
dec.
nov.
okt.
szept.
aug.
júl.
jún.
máj.
ápr.
márc.
febr.
jan.
2010
dec.
nov.
okt.
szept.
aug.
júl.
jún.
máj.
ápr.
márc.
febr.
jan.
2009
dec.
nov.
okt.
szept.
aug.
júl.
jún.
máj.
ápr.
márc.
febr.
jan.
Feed
Hasznos oldalak
Google Cégem
Google Partners
Google Webmester Súgó
Google Apps for Work
Gyors választ szeretne?
AdWords Súgó
Google Analytics Súgó
AdWords Oktatóközpont
Szakértő csapatunk elérhetősége
Follow @adwords
Follow
Számítunk visszajelzésére
A bloggal kapcsolatban
ezen az űrlapon
várjuk a véleményeket és a javaslatokat.